۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۰
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83403290
۰ نفر

برچسب‌ها

ساعت فعالیت قلیان‌سراها در مهاباد محدود می‌شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: ساعت فعالیت قلیان‌سراهای این شهرستان محدود می‌شود و ارایه خدمات به افراد بعد از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه شب ممنوع است.

ایرج شجاعی روز شنبه در سومین جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مهاباد افزود: فعالیت قلیان‌سراها در سطح این شهرستان اغلب تا پاسی از شب ادامه دارد که همین امر زمینه را برای انواع بزهکاری‌های اجتماعی و خرید و فروش انواع مخدر به وجود آورده است.

وی ادامه داد: با هماهنگی کارگروه نظارت بر نحوه توزیع و عرضه قلیان‌سراها و نظارت نیروی انتظامی مصوب شده ساعت فعالیت این مکان‌ها مشخص و بر اساس آن قلیان سراهایی که تخلف کنند با دستور مقام قضایی اعمال قانون و پلمب شوند.

وی اضافه کرد: سابقه نشان داده است برخورد قهری با قهوه‌خانه‌های مجاز و غیرقانونی اعلام کردن استعمال مواد دخانی و عرضه قلیان در آنها، نتیجه بخش نبوده از این رو نظارت و کنترل می‌تواند آسیب‌های آنها را کم‌رنگ کند.

بخشدار مرکزی مهاباد نیز در این جلسه بیان کرد: بازرسی از پنج قلیان‌سرای حاشیه شهر و روستاهای اطراف نشان داد وضعیت بهداشتی این مکان‌ها در حد بحرانی قرار دارد و نیاز است برابر قانون با آنان مقابله شود.

سلیمان پاکزاد با بیان اینکه بیش از ۷۰ کیلوگرم انواع گوشت غیرمجاز در این مکان‌ها ضبط شده است، تاکید کرد: تذکر لازم برای ساماندهی وضعیت موجود به صاحبان قلیان سراها داده شده و در صورتی‌که در بازدیدهای بعدی نسبت به رفع موارد ذکر شده اقدام نشود، دادستانی نسبت به پلمب آنها دستورات لازم را صادر خواهد کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر مسایل بهداشتی، رفت و آمدهای این قلیان‌سراها نیز نیاز به کنترل بیشتری دارد ضمن آنکه شئونات اسلامی نیز در برخی از این مکان‌ها نادیده گرفته می‌شود.

مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی مهاباد هم ضمن اشاره به پلمب شدن کمپ معتادان «ساریژ» مهاباد گفت: این مکان به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی غیر فعال است و از این‌رو همه معتادان آن به کمپ «آسو» یکی دیگر از کمپ‌های همین شهرستان انتقال داده شدند.

وی ضمن اتقاد از نحوه دستگیری معتادان متجاهر توسط نیروی انتظامی از پلیس ۱۱۰ خواست قبل از معرفی معتادان دستگیر شده به کمپ‌های سطح شهر آنان را به اداره بهزیستی معرفی کنند تا اعتبار ویژه این افراد از طریق اداره کل دریافت شود.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای کارگروه ستاد مبارزه با مواد مخدر به ارایه عملکرد و برنامه‌های خود برای سال جاری در جهت مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی پرداختند.

مهاباد با ۲۴۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و دارای بیش از ۶۰ قلیان سرا، ۲ کمپ ماده ۱۵ ترک اعتیاد و یک مرکز ان. آی. سی (گرمخانه) است.

۹۹۰۳/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =