۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 760
کد خبر: 83403245
۰ نفر
دادگاه فدرال آمریکا به فروش کشتی توقیف شده کره شمالی رای داد

تهران- ایرنا- دادگاه فدرال ناحیه جنوبی نیویورک به فروش کشتی باری کره شمالی که آمریکا به اتهام نقض تحریم های بین المللی آن را توقیف کرده بود، رای داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بازپرسان دادگاه فدرال ناحیه جنوبی نیویورک چندی پیش خواستار موافقت این دادگاه با فروش کشتی توقیف شده کره شمالی شده بودند.
این بازپرسان اعلام کردند با والدین "اوتو وارمبیر"، دانشجوی آمریکایی که پس از آزادی از زندان در کره شمالی، درگذشت، به توافق رسیدند.
وقتی بازپرسان برای مصادره این کشتی باری مظنون به حمل و نقل ذغال سنگ کره شمالی و نقض تحریم ها، دادخواست خود را در دادگاه ثبت کردند، والدین اوتو شکوائیه ای علیه مالک این کشتی تنظیم کردند.

والدین اوتو گفتند، با توجه به اینکه پیونگ یانگ پاسخی به درخواست آنها در رابطه با پرداخت غرامت مرگ پسرشان نداد، چاره ای جز توقیف دارایی کره شمالی ندارند.
ارزش این کشتی یک میلیون و پانصد تا سه میلیون دلار تخمین زده می شود که پس از رایی که دادگاه فدرال ناحیه جنوبی نیویورک صادر کرد، این پول به والدین اوتو پرداخت می شود.
آمریکا ۱۹ اردیبهشت کشتی باری حامل ذغال سنگ کره شمالی موسوم به وایز آنست WISE HONEST را در سواحل اندونزی توقیف کرد.

مقامات آمریکا مدعی شدند، این کشتی با حمل غیرقانونی ذغال سنگ از کره شمالی، تحریم های آمریکا و سازمان ملل را نقض کرده است.

"کیم سونگ"، نماینده کره شمالی در سازمان ملل، در نامه‌ای خطاب به "آنتونیو گوترش"، دبیر کل این سازمان، به توقیف کشتی باری این کشور به بهانه نقض تحریم ها از سوی آمریکا اعتراض کرده بود.

وی در این نامه با تاکید بر اینکه واشنگتن حاکمیت کره شمالی و منشور سازمان ملل را زیر پا گذاشت، افزود، اقدام آمریکا در سلب مالکیت ما به روشنی نشان‌دهنده این است که این کشور یک کشور "گانگستر" است که برای قوانین بین‌المللی اهمیتی قائل نیست.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =