۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۶
کد خبرنگار: 1184
کد خبر: 83403224
۰ نفر
تولید سالانه بیش از هشت هزار تن یونجه در ایرانشهر

زاهدان- یارنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سالانه بیش از هشت هزار تن یونجه در زمین های کشاورزی این شهرستان با توجه به خاک حاصلخیز و شرایط آب و هوایی تولید می شود.

مجیدفیاضی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی ایرانشهر به کشت یونجه اختصاص دارد و به طور متوسط از هر هکتار در هر چین بیش از ۱۵ تن یونجه برداشت می شود.

وی بیان کرد: شرایط اقلیمی، آب و هوای مساعد و زمین های حاصلخیز سبب برداشت ۱۵ تا ۱۷ چین یونجه در طول سال در ایرانشهر شده است.

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر با بیان اینکه ۱۱ درصد از زمین‌های کشاورزی این شهرستان به کشت یونجه اختصاص دارد، ادامه داد: سالانه بیش از هشت هزار تن یونجه تر در منطقه تولید و روانه بازار مصرف داخل و خارج از استان می شود.

وی با اشاره به اینکه یونجه ایرانشهر از کیفیت خوبی برخوردار است، تصریح کرد: پرورش دام سبک و سنگین به دلیل علوفه کافی در این شهرستان رو به افزایش است.

فیاضی اظهار داشت: بیش از ۲۴۰ هزار راس دام سبک و ۲۹ هزار راس دام سنگین در شهرستان‌ایرانشهر نگهداری می شود.

وی گفت: بیش از هزار نفر به کار کاشت، داشت و برداشت یونجه در ایرانشهر مشغول به فعالیت هستند.

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر بیان کرد: ۵۰ درصد یونجه این شهرستان به صورت خشک برای غذای دام ها به سایر استان‌های کشور از جمله خراسان جنوبی، شمالی و رضوی ارسال می شود.

به گزارش ایرنا ایرانشهر با ۳۰ هزار هکتار زمین زراعی و باغی و ۱۷ هزار بهره بردار به عنوان قطب کشاورزی در سیستان و بلوچستان مطرح است بطوریکه در چهار فصل سال می‌توان از زمین های این شهرستان محصولات فصلی و غیرفصلی برداشت کرد.

۷۳۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =