خیابان امام(ره) سمنان تا پایان سال پیاده‌راه می‌شود

سمنان- ایرنا- عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سمنان گفت: خیابان امام(ره) این شهر تا چهار راه مازندران سمنان تا پایان سالجاری پیاده‌راه ‌می‌شود.

محمد زحمتکش روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای این طرح از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر سمنان در دست اقدام است و به صورت آزمایشی از روزهای آینده یک روز در هفته طرح ممنوعیت ورود خودرو به خیابان امام (ره) اجرا می شود.

وی ادامه داد: در بسیاری از مراکز استان‌ها با وجود جمعیت و ترافیک قابل توجه طرح پیاده‌راه کردن خیابان های تاریخی اجرا شد و خیابان امام (ره) سمنان ظرفیت اجرای این طرح را دارد.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سمنان اضافه کرد: اجرای این طرح نیازمند رفع مشکلات زیرساختی است و با برنامه ریزی های انجام شده راه‌اندازی توفقگاه در کنار خیابان امام (ره) در دستور کار قرار دارد.

زحمتکش تصریح کرد: بیش از ۴۵۰ هکتار بافت فرسوده در شهر سمنان وجود دارد که ۴۵ هکتار آن بافت تاریخی اصلی به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۷ قرار بود ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی بافت‌های تاریخی و فرسوده استان سمنان از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شود که تاکنون ریالی از این اعتبار تخصیص نیافت.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سمنان گفت: سهم شهر سمنان از این اعتبارها در کاغذ ۱۵۰ میلیارد ریال بود که تخصیص نیافت.

براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ شهر سمنان ۱۸۵ هزار و ۱۲۹ نفر جمعیت دارد.

۷۳۳۹/۷۴۰۸

اخبار مرتبط