۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83403207
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت، امروز (شنبه) برغم افزایش ۲۳ واحدی آلاینده ازن و قرار گرفتن بر روی شاخص ۷۴ در شرایط سالم قرار دارد.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۷۴ به ۷۱ رسیده است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۷ به ۵۵ و منوکسیدکربن نیز از ۴۰ به ۳۴ کاهش داشته است.
همچنین آلاینده ازن نسبت به روز گذشته با ۲۳ عدد افزایش از عدد ۵۱ به ۷۴ رسید.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۹۸، پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۹۴ و پاسداران (منطقه ۳) با شاخص ۹۳ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های اقدسیه- (منطقه ۱) با شاخص ۴۰، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۴۲، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۵۵ کم‌ترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.


‌تهرام/‏۷۲۴۴/‏/‏۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =