۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83403196
۰ نفر

برچسب‌ها

برنامه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد مخاطب محور است

یزد - ایرنا - مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد با بیان اینکه فعالیت‌های این نهاد بر پایه « مخاطب محور» تهیه و برنامه ریزی شده است، گفت: در برنامه‌های تابستانی امسال ۳۰ هزار نوجوان و جوان برای غنی سازی اوقات فراغت خود ثبت نام کرده اند .

حجت السلام مصطفی گرجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران تعداد کانون‌های مساجد استان را ۸۳۳ مورد بیان کرد و افزود: برنامه‌های اوقات فراغت تابستانی در ۶۰۰ کانون برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت کلاس‌ها از اول مرداد ماه آینده آغاز و تا نیمه شهریور ادامه دارد، اظهار کرد: بیشترین شرکت کنندگان خواهران هستند.

گرجی خاطر نشان کرد: از مجموع کانون‌ها ۳۶۰ مورد روستایی و بقیه هم در شهرها خصوصاً در مرکز استان فعالیت دارد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان استفاده از ابزار هنر در دوره‌های آموزشی را مهم خواند و گفت: نقاشی آیات قرانی، تدریس نمایشی احکام، تدوین، گریم، کارگردانی و نویسندگی از جمله رشته‌های اوقات کانون‌هاست.

گرجی ادامه داد: برنامه‌ریزی فرهنگی با محور مساجد مانند پازلی است که باید تمام ابعاد و اشکال آن به درستی در کنار یکدیگر قرار گیرد تا تأثیرگذاری مناسب ایجاد شود و اگر می‌خواهیم در حوزه فرهنگ به نتیجه مطلوب دست یابیم به لحاظ محتوایی باید مطالب بروز و نو باشد تا مخاطب بیشتر جذب شود.

گرجی با بیان اینکه امروز نباید خود محور بود بلکه باید مخاطب محور باشیم، افزود: طرح رادیو مساجد با هدف شنیدن صدای بچه‌های مساجد و محلات در استان اجرا می‌شود.

وی همچنین از راه اندازی خانه هنر بچه‌های مساجد در استان خبر داد و گفت: یزد به عنوان طرح آزمایشی نویسندگی حوزه مسجد کشور انتخاب شد به همین علت جشنواره ملی نویسندگان مساجد با حضور ۱۵ استان برگزار می شود.

وی از راه‌اندازی خانه‌های ادبیات داستانی، سرود بچه‌های مساجد و نمایشی مساجد از دیگر برنامه های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بیان کرد.

۲۰۸۸/‏‬ ۲۰۴۷/‏

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =