۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 83403159
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷ هزار بیمار خارجی در بیمارستانهای کشور بستری شدند

سبزوار- ایرنا- ۱۷ هزار بیمار خارجی طی سه ماه نخست امسال در بیمارستانهای کشور بستری شدند که با توجه به زیرساختهای مناسب این آمار تا پایان سال به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه به هنگام بازدید از بیمارستان حشمتیه سبزوار با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت: هم اینک در ۱۶۹ بیمارستان کشور مجوز پذیرش بیماران خارجی وجود دارد.

دکتر سعید هاشم زاده افزود: سال گذشته ۷۰ هزار بیمار خارجی در بیمارستانهای مختلف کشور بستری شدند که از این تعداد ۹۰ درصد آن اتباع کشورهای افغانستان، عراق، آذربایجان، کویت، عمان، بحرین و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس بودند.

وی اضافه کرد: سال گذشته پذیرش بیماران خارجی نسبت به سال ۹۶ حدود یک و نیم برابر افزایش یافت که با برنامه ریزیهای انجام گرفته و بازاریابی پزشکی این آمار امسال هم دو برابر افزایش خواهد یافت.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در این سفر بیمارستان حشمتیه سبزوار را برای اعطای گواهینامه پذیرش بیماران خارجی بررسی کردیم که در بخش های تخصصی جراحی زیبایی و پلاستیک، جراحی قلب و آنژیوگرافی، زنان و زایمان و درمان ناباروری و همچنین تجهیزات و امکانات پزشکی مشکلی برای بستری بیماران بین المللی ندارد و از ظرفیت های لازم برای جذب بیماران خارجی برخوردار است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با اشاره به توانمندیهای پزشکی این شهرستان گفت: گردشگری سلامت مبنای توسعه و کسب و کار است.

رمضانعلی سبحانی فر افزود: با تجهیز و ارتقای بیمارستانهای حشمتیه و واسعی سبزوار خدمات جراحی های زیبایی، اندوسکوپی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، اسکن هسته ای، نازایی، آنژیوگرافی، جراحی قلب باز، استندگذاری، بازتوانی قلب و جراحی چشم به بیماران ارائه می شود.

وی اضافه کرد: سبزوار پس از مشهد یکی از قطب های درمانی شرق کشور است چنانکه بیمارانی از استانهای گلستان، سمنان، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی برای جراحی قلب و شیمی درمانی و سایر بخش ها به بیمارستانهای سبزوار مراجعه می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: علاوه بر امکانات و تجهیزات پزشکی سبزوار، کارخانه داروسازی طاها نیز به عنوان تولیدکننده مواد اولیه داروهای استروئیدی به عنوان کاربردی ترین و پرمصرف ترین اقلام دارویی در این شهرستان فعال است.

سبحانی فر افزود: حدود هفت هزار هکتار عرصه طبیعی کشت گیاهان دارویی شامل زیره سبز، زعفران، گل محمدی، فلفل قرمز، نعنا و زرشک نیز در شهرستان سبزوار کشت می شود و این منطقه یکی از مناطق ۹ گانه داروهای گیاهی کشور معرفی شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز در این بازدید گفت: با کسب مجوزهای لازم اجازه و دریافت مجوز کد آی. پی. دی، پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه این شهرستان فراهم شده است.

دکتر محمد نعمت شاهی افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در قالب واحد پذیرش بیماران بین الملل به گردشگران در زمینه درمان بیماری‌های قلب و عروق و جراحی‌های چشم، گوش، حلق و بینی خدمات ارائه می کند و بدین منظور تارنمایی نیز به زبان انگلیسی توسط بیمارستان حشمتیه سبزوار راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در بخشهای آنژیوگرافی، جراحی قلب باز، اسکن هسته‌ای، رادیوتراپی، نازایی، شیمی درمانی و بازتوانی قلب از قطب های دانشگاهی شرق کشور است.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با شش بیمارستان تخصصی، ۸۵۰ تخت مصوب، ۲۸ مرکز بهداشتی درمانی و ۵۵ باب داروخانه دولتی و خصوصی با ۸۰ داروساز به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داروزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/‏۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =