ورزش زورخانه ای کمترین بودجه را بین فدراسیون ها دارد

ایلام- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و پهلوانی گفت: بدلیل بی توجهی به ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی کمترین بودجه و زیرساخت ها به این ورزش تعلق دارد.

به گزارش ایرنا، مجتبی جوهری روز شنبه در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان ایلام اظهار داشت: ورزش زورخانه ای در کشور از قدمت بسیار بالایی برخوردار است و باید این ورزش در سطح کشور به ویژه در نسل جوان توسعه یابد.

وی افزود: ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی متعلق به ایران است و باید به عنوان یک رشته پیشرفته و پویا به دنیا معرفی شود اما تاکنون موفق به نگهداری و توسعه این ورزش ایرانی و باستانی نشده ایم.

جوهری با بیان اینکه این ورزش بدون هیچ محدودیتی قابل اجرا است، گفت: ورزش زورخانه ای به گفته هشت کارشناس برتر ورزش دنیا یکی از بهترین بدنسازی ها برای بدن است.

وی تاکید کرد: بستر و چهارچوبی که امروز در این فدراسیون حاکم است در هیچ فدراسیونی وجود ندارد و با برنامه ریزی در تلاشیم همه هیات ها در سطح  کشور فعال شده  و این ورزش باستانی را نه تنها در استان خود بلکه در دنیا معرفی کنند.

جوهری گفت: امروز دیگر وقت جاماندن و درجا زدن نیست و این موضوع تنها در ورزش زورخانه ای مصداق ندارد، باید جوانها را آورد و از استعداد آنها استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: یکی از اهداف ما سازماندهی ورزش پهلوانی در سطح استان‌ها است که بر همین اساس کشور را به هفت منطقه برای انجام کار منسجم تقسیم کردیم و خوشبختانه اتفاقات خوبی در زمینه استفاده از پتانسیل‌ های ورزش زورخانه ای در کشور انجام شد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه ای با اشاره به راه اندازی سامانه مبین برای ثبت اطلاعات و رتبه بندی اعضا گفت: هدف از راه‌اندازی سامانه جامع فدراسیون ورزش‌های زورخانه ای این است که بتوانیم از وضعیت موجود و امکانات و نیازها اطلاع کامل داشته و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم.

 وی همچنین به تشکیل شورای عالی پیشکسوتان و جوانان اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش منعقد شده  که در تمام استان ها کانون ورزش زورخانه ای راه اندازی و با توجه به وجود امکانات زیرساختی در بسیج تفاهم نامه ای نیز با این نهاد منعقد شده که بتوانیم از این ظرفیت بهره مند شویم.

 جوهری هدف از تشکیل شورای عالی جوانان برنامه ریزی علمی و انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی عنوان کرد و ادامه داد: نیروهای مسلح، دانشگاه‌ها، اصناف و بسیج دانش آموزی از جمله نهادهایی هستند که بسترهای لازم برای ترویج و آموزش این ورزش در آنها فراهم شده است.

رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و پهلوانی تاکید کرد: این ورزش تنها ورزشی است که می توان توسط آن تمدن ایران را به دنیا معرفی کرد اما شرط اساسی برای این کار ابتدا آشنایی مردم و استفاده از همه ظرفیت ها برای توسعه و نگهداری این ورزش است.

وی تاکید کرد: در این ورزش همه برنامه ها مدون شده و هیچ ابهامی در آن وجود ندارد و برای فعالیت و توسعه آن استفاده از تجربه پیشکسوتان و نوآوری جوانان ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی انتخب رئیس هیات ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان با حضور رئیس فدراسیون و مدیر کل ورز ش و جوانان ایلام برگزار شد  و از بین ۲ کاندید محمد صادق عبداللهی با کسب ۱۰ رای از ۱۵ رای بمدت چهار سال رئیس هیات ورزش های زورخانه ای و پهلوانی استان ایلام شد.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =