شهرداری سمنان برای خرید تجهیزات آتش‌نشانی با رئیس جمهوری مکاتبه کرد

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: شهرداری سمنان برای خرید نردبان امداد و نجات، به منظور مهار آتش در ساختمان های بلندمرتبه، با دکتر روحانی رئیس جمهوری مکاتبه کرد.

سعید اسمعیل پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پایگاه های آتش‌نشانی شهر سمنان برای مهار آتش در ساختمان های بلندمرتبه نردبان امداد و نجات ندارد و این امر یکی از چالش های اساسی در خدمات رسانی در زمان وقوع آتش سوزی است.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون برای خرید نردبان امداد و نجات با مسئولان کشوری مکاتبه های زیادی شد، اما تاکنون این پیگیری ها به نتیجه منجر نشد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان ادامه داد: با توجه به توسعه شهر سمنان و ساخت ساختمان های بلندمرتبه در این شهر، خرید نردبان امداد و نجات برای امدادرسانی در ساختمان های بلند در زمان آتش‌سوزی ضروری است.

اسمعیل پور اضافه کرد: حادثه خبر نمی کند و در هر لحظه امکان آتش‌سوزی در ساختمان های بلند شهر سمنان وجود دارد و اکنون امکانات و نردبان های دستی آتش‌نشانی سمنان برای اجرای عملیات مهار آتش ساختمان‌ها حداکثر تا ۲ طبقه کفایت می کند.

وی تصریح کرد: وعده هایی را مسئولان کشوری برای تحویل نردبان های امداد و نجات برای مهار آتش در ساختمان های بلند مرتبه در سال های گذشته داده بودند که تاکنون این وعده ها در گام عملیاتی قرار نگرفت.

وی افزود: نوسان قیمت ارز خرید این ابزار مهار آتش را با چالش مواجه کرد، قبل از افزایش قیمت دلار این ابزار پیشرفته امداد و نجات ۴۰ میلیارد ریال قیمت داشت، ولی اکنون قیمت آن به بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: اکنون ساخت ۲ ایستگاه آتش‌نشانی در میدان کشاورز و مسکن مهر سمنان با تخصیص اعتبار از سوی شهرداری سمنان در حال انجام است و تاکنون عملیات ساخت ایستگاه آتش‌نشانی میدان کشاورز ۳۰ درصد پیشرفت دارد.

سازمان آتش نشانی با چهار پایگاه داخل شهر سمنان و یک پایگاه در شهرک صنعتی بزرگ این شهر با فعالیت ۸۰ آتش‌نشان به شهروندان خدمات رسانی می کند.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط