نقطه پرحادثه جاده گدار سیاه کرمان رفع نقص شد
تعریض و بهسازی محور راین - حسین آباد

کرمان - ایرنا - نقطه حادثه خیز معروف به گدار سیاه واقع در کیلومتر ۱۸ محور راین - حسین آباد کرمان، با توجه به حوادث متعدد جاده ای در اولویت تعریض و بهسازی قرار گرفت و اینک با تلاش راهداران این منطقه پر حادثه رفع نقص شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان روز شنبه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، عنوان کرد: اصلاح نقاط حادثه خیز این استان در راستای کاهش میزان تصادفات و تلفات جاده ای در حال انجام است.

احسان عراقی زاده افزود: محور راین - حسین آباد به طول ۳۵ کیلومتر یکی از محورهای پرتردد و پرحادثه، به عنوان محل اتصال شمال به جنوب استان کرمان در گذشته با عرض کم و دارای قوس های تند و غیراستاندارد بود که در بهسازی اخیر این مشکلات رفع شد.

وی ادامه داد: این پروژه در اولویت طرح های تعریض و بهسازی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان قرار گرفته و در سال ۹۱ بمدت ۲ سال حدود ۱۲ کیلومتر آن بهسازی، تعریض و روکش آسفالت شد و عملیات اجرایی مابقی محور به طول ۹ کیلومتر شامل عملیات بهسازی، تعریض، روکش آسفالت است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه نقطه پرتصادف گدار سیاه در این محور واقع شده است عنوان کرد: عملیات اجرایی این محور از سال ۹۶ آغاز و با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد بزودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

عراقی زاده تصریح کرد: عملیات آسفالت تراشی، اصلاح لایه های زیرسازی، اجرای لایه ساب بیس، اجرای بیس، روکش آسفالت، خط کشی و نصب تابلوها در این محور انجام شده است.

نقطه حادثه خیز گدار سیاه واقع در کیلومتر ۱۸ محور راین - حسین آباد به علت تعداد فراوان تصادفات و تلفات جاده ای به این نام معروف شده است.

راین شهری تاریخی و توریستی در استان کرمان و در دامنه کوه هزار، چهارمین کوه بلند ایران است.

این شهر مرکز بخش راین از توابع شهرستان کرمان و در فاصله یکصد کیلومتری جنوب شرقی کرمان قرار گرفته است.

۷۴۲۰/‏۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =