برگزیدگان مسابقات قرآن خراسان‌ جنوبی معرفی شدند 

بیرجند - ایرنا - همزمان با اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در خراسان جنوبی ۴۴ برگزیده این مسابقات معرفی و تجلیل شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی شامگاه جمعه در آیین اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله استانی در فردوس با اشاره به جایگاه قرآن کریم در سلامت خانواده و جامعه گفت: مسابقات قرآن، جریان سازی این کتاب دینی و نهادینه شدن فرهنگ قرآن در بطن جامعه است.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور برگزاری مسابقات قرآنی در میان اقشار مختلف را یکی از راه‌های ترویج و سرمایه‌گذاری برای بهره‌گیری از این کتاب آسمانی دانست و افزود: در کشوری زندگی می‌کنیم که به برکت خون پاک شهدا بهترین و با رونق‌ترین محافل در آن محافل قرآنی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) افزود: اگر جامعه مسلمانان دچار مشکل باشند بدانید از قرآن فاصله گرفته‌اند و تمام مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به خاطر دوری از معرفت قرآنی است.

وی گفت: با توجه به فرمایشات رهبری باید قاریان و تلاوت کنندگان قرآن طوری عمل کنند که آنچه انقلاب بر آن انگشت گذاشته انجام شود و تمدن ایران اسلامی باید از ایران آغاز شود.

بخشی پور افزود: چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیریه استان به میزبانی جامعه قرآنی و اداره اوقاف شهرستان فردوس و با حضور ۲۵۷ نفر برای رقابت برگزار شد که این تعداد برگزیدگان مسابقات قرآنی ۱۱ شهرستان استان بودند.

وی عنوان کرد: در مرحله اول مسابقات هم یکهزار و ۹۶ نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، اذان، دعاخوانی، حفظ کل، پنج و ۱۰ جزء و مفاهیم به رقابت پرداختند که نفرات اول تا سوم این مسابقات در شهرستان‌ها به تعداد ۲۵۷ نفر طی سه روز در خراسان جنوبی در مسابقات مرحله استانی به رقابت پرداختند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع پنج داور کشوری و هفت داور استانی این دوره از مسابقات قرآن را قضاوت کردند، اضافه کرد: در مرحله استانی این دوره از مسابقات ۴۴ نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، دعاخوانی، اذان، حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء و حفظ کل مقام‌های اول تا سوم را کسب و تجلیل شدند.

وی با تأکید بر اینکه در مسابقات قرآن کریم برنده و بازنده نداریم بلکه هر فردی که در کنار قرآن باشد و خدمت به قرآن کرد برنده است، تصریح کرد: فردی که یا قرآن مأنوس باشد هیچ وقت انسان فقیری نیست چرا که تمام وجودش با کتاب الهی عجین شده است.

وی با بیان اینکه برگزیدگان مرحه استانی در صورت کسب حد نصاب نمره به مرحله کشوری مسابقات راه می‌یایند، افزود: مرحله مقدماتی کشوری ۱۵ تا ۲۵ مردادماه در شهر قم و مرحله نهایی مرحله کشوری نیز در روزهای دهم تا بیستم مهرماه و به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط