۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83402930
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۴۵هزار پرونده در دادسرای انقلاب کرمان مختومه شد

کرمان - ایرنا - به گفته دادستان عمومی و انقلاب کرمان تعداد ۴۶ هزار و ۴۸۸ پرونده در سال گذشته به این حوزه وارد شد که ۴۵ هزار و ۲۲۱ مورد آن مورد رسیدگی قرار گرفت و مختومه شد.

دادخدا سالاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین اقدامات انجام شده در این دادسرا حرکت به سمت احیای حقوق عامه و پاسخگویی مسئولان در قبال مسئولیت ها و وظایف و تکالیف قانونی آنها در برابر مردم است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای مبارزه با فساد اظهار داشت: حرکت به سمت و سوی بستن منافذ فساد و مقابله جدی با عوامل زمینه ساز فساد اداری از جمله مهمترین موضوع حرکت های پیشگیرانه دادسرای مرکز استان بوده و در این بین تذکرات جدی و به موقع متولیان امر بسیاری از بسترهای بروز فساد را از بین برده است.
وی تاکید کرد: در راستای حفظ کرامت نسبت به اصحاب دعوا بازدید ماهیانه تمام قضات از کلانتری ها و پلیس های تخصصی، بازداشتگاه ها، اداره زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت و ملاحظه پرونده های موجود در کلانتری ها و مراجع انتظامی. از حیث مراعات حقوق قانونی اصحاب دعوا انجام می شود.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اقدامات شورای حفظ حقوق بیت المال نیز گفت: در راستای مقابله با زمین خواری در حوزه این دادسرا ۲۲۶ هکتار از اراضی دولتی ومنابع طبیعی و شهرداری از دست زمین خوران رها سازی و به بیت المال برگردانده شده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای رفع اطاله دادرسی بیان کرد: تمرکز پرونده های استحضاری و تشکیل در یک شعبه و رها سازی چابک سازی شعبات دیگر از طریق ارجاع پرونده های کمتر، جداسازی دستوراتی از قبیل مفقودی دسته چک و سیم کارت و گوشی از پرونده سازی و دستورات به سازمان های ذیربط از طریق دستور اداری، پالایش شکایات مطروحه و جداسازی موضوعات حقوقی از موضوعات کیفری با استقرار قاضی ویژه ارجاع شکایات و اتخاذ تصمیم در خصوص کیفری بودن با حقوقی بودن موضوع در همان بدو تحقیقات از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه به شمار می رود.
سالاری تصریح کرد: پذیرفتن هر روز ارباب رجوع بدون وقت قبلی و باز بودن در اتاق بر روی مردم و پذیرش نظام خواهی در تمام ایام و ساعات کاری در صورت حضور اینجانب در دادسرا و مضافاً تعیین یک روز ثابت در هفته برای مراجعه مردم از جمله برنامه های در دست انجام برای ارتباط بیشتر و بهتر با مردم برای رفع مشکلات آنها است.
وی با اشاره به اینکه اولویت کاری دادسرای کرمان پاسخگو بودن و الزام به پذیرش ارباب رجوع در هر ساعت هرروز کاری است، خاطرنشان کرد: ضعف دستگاه قضایی عدم اطلاع رسانی به موقع و اقناع افکار عمومی جامعه است و حرکت این دادسرا در جهت اطلاع رسانی به موقع و دقیق شروع شده است و از اصحاب رسانه و صدا و سیما مرکز استان به لحاظ همراهی و همگامی با مجموعه دادسرای مرکز استان قدردانی می شود و خواستار ارائه نقطه نظرات کارشناسی این عزیزان در زمینه رفع این نقصیه هستم.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان تاکید کرد: با تلاش تمامی عوامل ذی مدخل در مباحث امنیتی از جمله شورای تامین استان، اداره کل اطلاعات استان، نیروی انتظامی استان، سپاه ثارالله استان کرمان، ارتش جمهوری اسلامی ایران، هوانیروز و تلاش شبانه روزی قضات، دادستانها و روسای حوزه های قضایی استان وضعیت امنیتی مطلوبی در استان کرمان حاکم است.
وی به خاطرات کاری خود در دستگاه قضائی نیز اشاره و بیان کرد: در حالیکه از منظر بیرون، دادستان مظهر درخواست اشد مجازات برای محکومان به حساب می آید اما شیرین ترین خاطره سال ۱۳۹۷ پذیرش درخواست اعاده دادرسی اینجانب در خصوص دو محکوم از سوی دیوانعالی کشور و آزادی این محکومان از زندان بوده است.
دادخدا سالاری" از قضات با سابقه که در سمت های مختلف از جمله دادیار دادسرای انقلاب بم، دادرس دادگاه انقلاب سیرجان، رئیس دادگاه انقلاب جیرفت و کهنوج، رئیس شعبه سوم دادگاه انقلاب کرمان، رئیس دادگاه انقلاب کرمان، هم اکنون دادستان کرمان است.
۷۴۴۰/‏‬ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =