پمپئو اظهارات پیونگ یانگ درباره رزمایش سئول و واشنگتن را مردود خواند

تهران- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا اظهارات پیونگ یانگ مبنی بر اینکه رزمایش مشترک واشنگتن و سئول ناقض توافق حاصله بین سران آمریکا و کره شمالی است را مردود خواند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، "مایک پمپئو" در پایان نشست مبارزه با تروریسم در نیمکره زمین در بوینس آیرس آرژانتین گفت، به زعم من، ما دقیقاً آنچه را "دونالد ترامپ" در رابطه با اجرای این رزمایش به "کیم جونگ اون" وعده داده بود، انجام می دهیم. مطمئنم این حرف و حدیث ها ادامه خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکرات متوقف شده بین آمریکا و کره شمالی به زودی از سرگرفته می شود، گفت، امیدوارم. کیم چند هفته پیش گفته بود تیم مذاکرات کاری اش را ترمیم می کند، ما آماده ایم.

پمپو چندی پیش گفته بود، مذاکرات کاری آمریکا و کره شمالی احتمالاً ژوئیه ازسرگرفته می شود.

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی سه شنبه پیش گفت، ترامپ در دیدار آخر ماه گذشته (ژوئن) در منطقه مرزی غیرنظامی دو کره با کیم دوباره تاکید کرده بود، رزمایش های مشترک آمریکا و کره جنوبی متوقف خواهد شد. تصمیم واشنگتن برای اجرای این رزمایش نقض آشکار توافقنامه نشست سنگاپور است.

مذاکرات هسته ای مذاکره کنندگان آمریکا و کره شمالی پس از نشست بی نتیجه ترامپ و کیم در هانوی ویتنام متوقف شد. رئیس جمهوری آمریکا پس از دیدار اخیر در مرز دو کره با کیم اعلام کرد، مذاکرات طرفین به زودی ازسرگرفته می شود.

با وجود هشدار کره شمالی مبنی بر ازسرگیری آزمایش های هسته ای و موشکی در صورت برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و کره شمالی، به سخنگوی وزارت دفاع آمریکا چهارشنبه گفت، هدف برگزی رزمایش مشترک "دانگ مانگ" در ماه آینده میلادی (اوت)، حفظ آمادگی طرفین و حمایت از دیپلماسی در رابطه با کره شمالی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =