۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۴
کد خبرنگار: 945
کد خبر: 83402870
۴ نفر
نجات زن جوان از غرق شدن در دریاچه ارومیه

تبریز - ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر اسکو گفت: با تلاش به موقع نجاتگران هلال احمر این شهرستان خانم گردشگر غرق شده در دریاچه ارومیه به زندگی بازگشت.

به گزارش شنبه ایرنا، محمد یوسفی پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس گزارش مرکز کنترل، هماهنگی و هدایت عملیات های امدادی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی، شامگاه جمعه مبنی بر غرق شدن یک خانم در دریاچه ارومیه بلافاصله تیم امداد دریایی جمعیت هلال احمر اسکو به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام همراهان، این خانم با خواهرش برای تفریح و شنا وارد دریاچه ارومیه شده و با پیشروی بطرف آب دریاچه در اثر بی احتیاطی و سهل انگاری و شوخی دچار حادثه شده و آب شور دریاچه به دهان و راه تنفس وی وارد شده بود.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اسکو افزود: پس از حضور به موقع تیم عملیاتی در محل حادثه و انتقال سریع پیکر نیمه جان خانم ۲۱ ساله به ساحل دریاچه با قایق امدادی و انجام اقدامات امدادی و کمک‌های اولیه این گردشگر از غرق شدگی حتمی نجات یافت.

یوسفی پور از هموطنان درخواست کرد با توجه به بالا آمدن سطح آب دریاچه درصورت عدم آشنایی به اصول شنا، بدون تجهیزات از رفتن به دریاچه خودداری کنند.

دریاچه ارومیه در سال جاری به مدد بارش ها و نیز اقدامات ستاد احیا از کما خارج شد و همین امر سبب شده که شهروندان زیادی از مناطق مختلف کشورمان به ویژه در فصل گرم سال برای شنا و آب تنی به اینجا بیایند.

۳۰۹۳/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =