۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۸
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83402750
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار مهدیشهر: تغییر محل دفن زباله ۴۰ میلیارد ریال نیاز دارد

سمنان- ایرنا- شهردار مهدیشهر گفت: جابه‌جایی محل دفن زباله مهدیشهر به مرکز استان سمنان بر اساس برآوردها ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیازمند است.

مسعود حاجی بگلو روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: زباله های خانگی شهر مهدیشهر با فعالیت کارکنان حمل زباله و ۲ دستگاه خودرو سنگین باری اکنون در معدن دفن زباله در جاده مهدیشهر- سمنان دفن می شود.

وی ادامه داد: طرح انتقال زباله مهدیشهر و درجزین به مرکز استان سمنان به دلایل مختلف تاکنون مسکوت مانده که با اجرای این طرح بخش قابل توجهی از مشکلات زیست محیطی به دلیل حجم زیادی از زباله های انباشتی در محل دفن واقع در در جاده مهدیشهر- سمنان برطرف می شود.

شهردار مهدیشهر گفت: طرح جابه‌جایی سامانه دفن زباله از مهدیشهر به مرکز استان سمنان با کمترین هزینه می توانست در سال های گذشته اجرا شود اما این طرح به دلایل مختلف اکنون مسکوت مانده است.

وی اضافه کرد: اجرای طرح جابه‌جایی مرکز دفن زباله مهدیشهر به مکان جدید نیازمند همکاری مسئولان بالادستی است و با تخصیص اعتبار و همکاری مسئولان باید برای رفع این چالش اقدام کرد.

شهردار مهدیشهر خاطر نشان کرد: نظافت معابر شهری مهدیشهر با فعالیت ۲۵ پاکبان انجام می شود و روزانه به طور متوسط ۱۵ تن زباله در بخش خانگی و حریم شهری جمع آوری می شود.

شهر مهدیشهر بیش از ۲۸ هزار نفر جمعیت دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط