۳۸۷۸ مسافر تابستانی از انواع حوادث نجات یافتند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از نجات سه هزار و ۸۷۸ نفر از مسافران تابستانی از خطر انواع حوادث خبر داد و گفت: از این تعداد افراد نجات یافته ۵۴ درصد مربوط به حوادث ترافیکی، ۱۳ درصد مربوط به حوادث ساحلی و ۹ درصد مربوط به حوادث کوهستان در سراسر کشور بودند.

مرتضی سلیمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در مورد آخرین جزئیات اجرای طرح ملی امداد و نجات تابستانه هلال احمر از ۳۱ خرداد تا ۲۹ تیر جاری گفت: در این مدت ۴ هزار و ۴۲۹ مأموریت امدادی شامل ۴۹ درصد مأموریت ترافیکی، ۵ درصد ساحلی و ۶ درصد مأموریت کوهستان انجام شده و امدادگران هلال احمر در سراسر کشور خدمات لازم را به ۱۲ هزار و ۳۷۴ نفر از هموطنان ارائه کرده اند.

وی توضیح داد: در مدت یادشده ۲ هزار و ۴۴۷ نفر از مسافران تابستانی مصدوم در انواع حوادث یادشده به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل، چهار هزار و ۵۰۱ نفر از خدمات درمان سرپایی بهره مند و ۳ هزار و ۹۹۲ نفر نیز از خدمات اسکان اضطراری و موقت هلال احمر در سراسر کشور استفاده کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در مدت یادشده ۳۷۵ مورد عملیات نجات فنی برای رهاسازی و نجات ۴۲۳ نفر مصدوم سوانح رانندگی و ترافیکی از میان خودروهای تصادفی در سراسر کشور انجام شده است.

سلیمی از عموم هموطنان خواست که در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری، حوادث، سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره ۱۱۲ به عنوان تنها شماره اضطراری ملی تماس بگیرند.

طرح امداد و نجات تابستانه سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مدت ۹۴ روز و با استقرار پست‌های موقت امداد و نجات علاوه بر استفاده از توان عملیاتی تمام پایگاه‌های ثابت و فعال هلال احمر در محورهای مواصلاتی استان‌های کشور در حال برگزاری است.

سازمان امداد و نجات از همه توان لجستیکی شامل ۱۰۶۲ آمبولانس، ۴۵۶ خودرو نجات، ۵۰ خودرو عملیاتی ویژه، ۱۲۱۸ خودرو عملیاتی، ۲۷ خودرو فرماندهی ارتباطات، ۱۲۲ موتور سیکلت، ۴۸۰ موتور سیکلت امدادی، ۳۴۳۹ ناوگان امدادی استفاده می‌کند و این پایگاه‌ها به صورت شبانه روزی در آمادگی کامل خواهند بود.

در اجرای و برگزاری این طرح ملی امداد و نجات ۵۵۹ پایگاه ثابت و ۷۲۹ پست‌های موقت مراکز استان‌ها، شعب، پست، آنست و امداد هوایی فعالیت خواهند داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =