۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۳:۱۴
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83402614
۰ نفر
 پادشاه سعودی با میزبانی نیروهای اعزامی آمریکا موافقت کرد

تهران- ایرنا- خبرگزاری رسمی عربستان (واس) بامداد شنبه گزارش داد؛ "سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه سعودی با اعزام نیروهای اضافی آمریکا موافقت کرده است.

به گزارش این خبرگزاری، یک مقام مسؤول در وزارت دفاع عربستان که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که بن عبدالعزیز با میزبانی از نیروهای آمریکایی موافقت کرده است.

اعلام آمادگی عربستان برای میزبانی از نظامیان واشنگتن، پس از تصمیم آمریکا برای اعزام ۵۰۰ نظامی جدید به پایگاه هوایی "ملک سلطان" در شرق ریاض، پایتخت عربستان صورت می گیرد.

آمریکا ماه گذشته نیز اعلام کرد که یکهزار نیروی دیگر به خاورمیانه اعزام می کند اما محل اعزام آنها را اعلام نکرد.
بنا به این گزارش، یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است، روز جمعه گفت که دولت آمریکا کنگره را از تصمیم خود برای اعزام نظامیان بیشتر به عربستان رسماً مطلع نکرده است.
پنتاگون به دلیل حساسیت‌های ریاض از اظهارنظر علنی در خصوص اعزام نیرو به عربستان امتناع کرده است. سعودی‌ها نیز تاکنون هیچ واکنشی نشان نداده اند.

اعزام نظامیان جدید آمریکا به عربستان به معنای بازگشت آنان به سعودی پس از ۱۶ سال است.

"مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا ماه می گذشته اعلام کرد که فروش سلاح به متحدان واشنگتن در خاورمیانه را تسریع می‌کند. به گفته پمپئو، این معامله‌های تسلیحاتی ۸.۱ میلیارد دلار ارزش دارد.
وی گفته بود که با استناد به قوانین اضطراری مربوط به فروش سلاح، ۲۲ قرارداد تسلیحاتی با عربستان، امارات و اردن را تأیید کرده است؛ اما مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به ممنوعیت فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان سعودی و امارات رأی داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =