۲۹ تیر ۱۳۹۸،‏ ۳:۱۰
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83402611
۰ نفر
روایت غریب آبادی از سفر وزیر اقتصاد به اتریش

لندن- ایرنا- کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، نتایج سفر دو روزه وزیر امور اقتصادی و دارایی را تشریح کرد.

غریب آبادی جمعه شب در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به حضور فرهاد دژپسند در چهلمین اجلاس وزرای صندوق اوپک برای توسعه بین المللی (اوفید)، اظهار کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در ابتدای این نشست با اجماع و به مدت یک سال، به عنوان رییس شورای وزیران اوفید انتخاب شد. مهمترین مصوبه اجلاس وزرای اوفید نیز تصویب اصول عمومی راهبرد جدید این صندوق برای کمک به کشورهای در حال توسعه، به ویژه کشورهای با درآمد پایین، بوده است.

سفیر کشورمان افزود: دکتر دژپسند در حاشیه اجلاس اوفید با همتایان خود از کشورهای عراق، الجزایر و کویت نیز دیدار و در خصوص توسعه روابط و همکاری های اقتصادی دوجانبه، گفت وگو کرد.

دیدار با مدیرکل اوفید نیز از دیگر برنامه های وزیر امور اقتصادی و دارایی به وین بود. طرفین در این دیدار، در خصوص راهکارهای توسعه کارآمدی اوفید و هدایت منابع آن به سمت کشورهای نیازمند و پیشگیری از مواجه شدن احتمالی این صندوق با هر گونه چالش احتمالی در آینده، گفت وگو کردند.
دژپسند در جریان این دیدار از دکتر الخلیفه، مدیرکل صندوق اوفید دعوت کرد تا در آینده نزدیک به ایران سفر کند.

دیدار با لی یونگ، مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) نیز از دیگر برنامه های وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در وین بود که غریب آبادی در این ارتباط اظهار کرد: طرفین در این دیدار، در خصوص ضرورت طراحی یک برنامه تحول و راهبردی در روابط ایران و یونیدو با هدف استفاده از ظرفیت های تخصصی این سازمان و همچنین سایر کشورها و نهادهای مالی و سرمایه گذاری در قالب پروژه های مشترک، گفت وگو کردند.

در همین پیوند، به طور اصولی توافق شد تا در جریان سفر آتی مدیرکل یونیدو به ایران، ابعاد بیشتر این همکاری ها تبیین و در چارچوب یک یادداشت تفاهم، تنظیم شود.

سفیر کشورمان افزود: دیدار و گفت وگو با رییس کل بانک مرکزی اتریش، برخی ایرانیان شاغل در سازمان های بین المللی مستقر در وین و برخی فعالان تجاری ایرانی در اتریش، از دیگر برنامه های وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در سفر به وین بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =