همدلی و اتحاد مهمترین رویکرد بازی های بومی و محلی است

یاسوج - ایرنا - استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: همدلی، برادری، اتحاد و در کنار هم بودن یکی از مهمترین و اصلی ترین رویکردهای جشنواره بازی های بومی و محلی است.

حسین کلانتری جمعه در جشنواره بازی های بومی محلی بسیجیان سراسر کشور که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سردار رشید مدافع حرم، سردار شهید ستار اورنگ برگزار شد، اظهار داشت:
نشاط اجتماعی، ایجاد امید در جامعه و تبادل فرهنگ های قومی و محلی از دیگر ویژگی های خوب این جشنواره است.

وی بر توجه ویژه به برنامه های فرهنگی و هنری در این جشنواره ها تاکید کرد.
کلانتری با قدردانی از سپاه پاسداران و بسیج استان در برگزاری این جشنواره افزود: امروزه باید مدیون اتحاد و انسجام سپاه در حرکت دوشادوش با دولت و دیگر ارکان نظام در راستای توسعه کشور باشیم.
وی سپاه و بسیج را تداوم بخش راه امام راحل و شهدا دانست و خاطر نشان کرد: حفظ ارزشهای ناب الهی و دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی از مهمترین و اساسی ترین ستونهای حفظ نظام است که باید به آن توجه ویژه شود.
استاندار تقویت آداب و سنن و حفظ رسوم  محلی را در جهت اتحاد و همبستگی ملی و حفظ برداری ها و ایجاد همدلی میان همه اقشار ذکر کرد.
وی به مواهب الهی و طبیعت زیبا و چهار فصل استان نیز اشاره کرد و از شرکت کنندگان سایر استانها که در این جشنواره حضور دارند خواست از جاذبه های طبیعی و گردشگری استان دیدن کنند و معرف خوبی برای استان باشند.
این مسابقات با شرکت ۱۹۵ ورزشکار از ۱۵ استان به صورت تیمی و انفرادی به مدت ۲ روز در یاسوج برگزار شد.
استانهای خوزستان، کرمانشاه، همدان، یزد، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، اصفهان، کرمان، مازندران، بوشهر، هرمزگان، زنجان، لرستان و مرکزی از جمله استانهای شرکت کننده در این جشنواره هستند.

این ورزشکاران در رشته های کشتی محلی، طناب کشی، هفت سنگ، دال پلان، چوب کشی، اَلَختُر، پرش طول، لی لی با هم رقابت کردند.

۷۵۳۱/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =