58 فلسطینی در مرز غزه زخمی شدند

تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه به سوی شرکت کنندگان در "راهپیمایی بزرگ بازگشت" در مرز غزه با فلسطین اشغالی آتش گشود که در جریان آن 58 نفر زخمی شدند.

َبه گزارش صفحه رسمی وزارت بهداشت فلسطین در توئیتر، "اشرف القدره" مدیر روابط عمومی و رسانه ای این وزارتخانه با تایید این خبر افزود که این افراد در مرز غزه با سرزمین های اشغالی زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، در این راهپیمایی، نظامیان صهیونیست با شلیک مستقیم به جوانان فلسطینی در شرق، چندین تن از جمله چند امدادگر و روزنامه نگار را زخمی کردند.

راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از ۳۰ مارس گذشته (۱۰ فروردین سال ۹۷)، جمعه هر هفته همچنان در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.

با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، در ۲۴ اردیبهشت در اقدامی تحریک آمیز، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.

شمار شهدای فلسطینی در راهپیمایی بزرگ بازگشت از آغاز تاکنون به چند هزار نفر رسیده و بیش از ۲۵ هزار نفر دیگر نیز در این تظاهرات مسالمت آمیز به دست ارتش رژیم صهیونیستی زخمی شده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha