انتظارات مردم از دستگاه قضایی در دوران جدید بیش از گذشته است

شیراز - ایرنا- رئیس کل دادگستری استان فارس بیان داشت: توقع و انتظارات مردم از دستگاه قضائی در دوران جدید ریاست آیت الله رئیسی بیش از گذشته است ، برای تحقق منویات رئیس قوه قضائیه و رسیدن به اهداف مهم دستگاه قضائی قضات، عوامل و زیرمجموعه دادگستری در برخورد و مقابله با فساد اهتمام بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام سیدکاظم موسوی روز جمعه در آئین تکریم و معارفه سرپرست محاکم کیفری دو شیراز، قضات و کارکنان دادگستری استان فارس را افراد صالح و بدنه دستگاه قضائی را سالم دانست و تأکید کرد: قضات و کارکنان دادگستری استان افرادی مؤمن، انقلابی و سالم هستند منتها با معدود افرادی که می‌خواهند با تخلفات خود چهره دستگاه قضائی را خدشه دار کنند بدون هیچ گونه اغماضی برخورد قاطع خواهد شد.

وی در این مراسم از تشدید نظارت‌ها خبر داد و تأکید کرد: در همه قسمت‌ها چه دادگاه و چه دادسرا نظارت از سوی مسئولان و سرپرست مجتمع‌های قضائی بیشتر شود چرا که باید از نیروهای مؤمن، انقلابی، به شدت پاکدست و خوش اخلاق که ارباب رجوع را مورد تکریم و احترام قرار می‌دهند استفاده شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه همه احتیاج به نصیحت داریم گفت: بشر نیازمند نصیحت است بنابر این سرپرستان مجتمع‌های قضائی شیراز در مناسبت‌های مختلف از ظرفیت علما و روحانیون جهت ارائه نصایح اخلاقی بهره لازم را ببرند چرا که شخصی که می‌خواهد کار قضائی انجام دهد نباید از اخلاقیات دور باشد.

حجت الاسلام موسوی آمار بالای رسیدگی به پرونده‌ها در محاکم کیفری دو شیراز در ماه گذشته را نشان از توان بالا و تلاش همکاران قضائی و اداری این محاکم دانست و گفت: موضوع آمار و رسیدگی به پرونده‌های قضائی بسیار حائز اهمیت است و توصیه می‌کنم قضات در رسیدگی به پرونده‌ها ضمن تسریع در زمان رسیدگی و دقت بالا در صدور رأی نگاه ناظر خداوند متعال را مد نظر قرار دهند و بدون دخالت فرد و یا افرادی در کمال آرامش؛ همیشه خدا و قانون را مافوق خود بدانند.

وی در ادامه به برخی از اقدامات و فعالیت‌ها در رسیدگی به پرونده‌های مهم اشاره کرد و گفت: پرونده‌هایی که از حساسیت زیادی برخوردارند جدی گرفته شود و در صدور رأی برای مجرمین این پرونده‌ها به هیچ عنوان ملاحظه‌ای صورت نگیرد.

این مقام قضایی در ادامه تکریم و احترام ارباب رجوع را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم را احترام کنید و در اتاق‌هایتان به روی مردم باز بگذارید و خود را خدمتگزار مردم بدانیم و از تأکیدات ریاست قوه قضائیه است که در رسیدگی به حال ضعفا، محرومان و افرادی که مورد ظلمی واقع شده اند فروگذار نباشیم و حرف و درد دل مردم را بشنویم.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه همه اقدامات و فعالیت‌های دادگستری در اجرای احکام نمود پیدا می‌کند تصریح کرد: اجرای احکام بسیار مهم و حیاتی است و شایسته است امکانات لازم فیزیکی و نیروی انسانی مناسب برای اجرای احکام کیفری و اجرای احکام حقوقی قرار دهیم.

وی در پایان بر تغییر و تحول در نظام قضائی تأکید کرد و گفت: قضات و کارکنان با ایده‌های جدید، توان و خلاقیت خود موجبات رشد و شکوفایی هر چه بهتر دستگاه قضائی را فراهم کنند.

پیش از این نیز قاضی علی فرهادی پور سرپرست سابق محاکم کیفری ۲ شیراز به ارائه عملکرد خود در دوران خدمت در این حوزه پرداخت و افزود: همه تلاش‌های خود و مجموعه را معطوف برخورد مناسب و احقاق حق مردم و اجرای عدالت کردیم.

در پایان قاضی محمد مهدی محمودی به بیان اولویت‌های کاری خود در دوران جدید مدیریت در دستگاه قضائی و چگونگی ایجاد تحول در مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت و افزود: با همدلی و تلاش بیشتر سعی خواهیم کرد با همکاری قضات و کارکنان شاغل در این حوزه ضمن کاهش اطاله دادرسی دقت در رسیدگی‌ها را افزایش و زمینه ارتقا بیشتر جایگاه محاکم کیفری ۲ شیراز را فراهم نمائیم.

گفتنی است در انتهای این مراسم قاضی محمد مهدی محمودی به عنوان معاون قضائی رئیس کل دادگاه‌های عمومی وا نقلاب شیراز و سرپرست دادگاه‌های کیفری ۲ شیراز معرفی و از تلاش‌های قاضی علی فرهادی پور تقدیر گردید.

۶۱۱۳

برچسب‌ها