۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۵
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83402378
۰ نفر
هوآوی با 50 کشور جهان قرارداد همکاری امضا کرد

پکن- ایرنا- علیرغم فشارهای آمریکا بر شرکت هوآوی، این شرکت چینی اعلام کرد تا کنون با بیش از ۵۰ کشور جهان قرارداد راه اندازی شبکه فناوری نسل پنج (5G) در سراسر جهان امضا کرده است که ۲۸ مورد آن در کشورهای اروپایی است.

به گزارش شینهوا، «چن لی‌فانگ» مدیر بخش امور عمومی و دولتی شرکت فناوری هوآوی روز یکشنبه گفت: این شرکت در حوزه سرویس ترمینال نیز در پنج ماهه نخست سال جاری میلادی، ۱۰۰ میلیون دستگاه در جهان فروخته است که در مقایسه با سال گذشته، ۵۰ روز زودتر به این رقم رسیده است.

او گفت: علیرغم ثبت شرکت هوآوی در «فهرست موجودیت‌های مشمول کنترل صادرات» از سوی آمریکا، اروپایی ها از هوآوی پشتیبانی کردند و ۲۸ قرارداد با هواوی بستند.

این مقام شرکت هواوی در مورد اتهام امنیتی به هواوی از سوی آمریکا تاکید کرد: بحث اروپا درباره امنیت شبکه فناوری نسل پنج منطقی است ولی ادعای واشنگتن نادرست است و با هدف محدود کردن هواوی صورت گرفته است.

وی گفت: شرکت فناوری هوآوی در چین تاسیس شده است اما تعداد زیادی از قطعات تجهیزات شبکه این شرکت از سوی اروپا، آمریکا، ژاپن و دیگر کشورها تولید و تضمین می‌شود.

«چن» در مورد میزان فروش گوشی هوآوی در نیمه نخست سال جاری میلادی نیز گفت: تا ۹ خرداد ۱۳۹۷ (۳۰ مه ۲۰۱۹) ۱۰۰ میلیون گوشی هواوی به فروش رسیده است و تنها ظرف ۸۵ روز، ۱۰ میلیون گوشی مدل P30 این شرکت که در سال جاری بتازگی وارد بازار شد، فروخته شده‌است.

وی افزود: با وجود آنکه در سال ۲۰۱۸ میلادی برای فروش ۱۰ میلیون گوشی مدل P20 به بیش از ۱۰۰ روز زمان نیاز بود، امسال فروش ۱۰ میلیون گوشی در ۸۵ روز نشان می‌دهد گوشی هوآوی بیش از پیش مورد پسند مصرف کنندگان قرار گرفته است.

آمریکا به همراه تعدادی از کشورهای اروپایی، استرالیا و کانادا در دو سال گذشته سعی کرده است به دلایل مختلف از جمله مساله امنیتی، شرکت هوآوی را محدود کند اما این شرکت توانسته است با اتکا به فناوری پیشرفته خود همچنان در جهان پیشتاز باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =