۲۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۶
کد خبرنگار: 1183
کد خبر: 83402342
۰ نفر

برچسب‌ها

گردهمایی بزرگ حج عظمت اسلام را به نمایش می گذارد

زاهدان- ایرنا- امام جمعه خاش گفت: در گردهمایی بزرگ حج به عنوان فریضه مهم الهی عظمت امت اسلام به نمایش گذاشته می شود.

حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه های این هفته نماز جمعه خاش اظهار داشت: حج فریضه مهم الهی است که مسلمانان از سراسر دنیا برای زیارت حرمین شریفین در مکه مکرمه حضور می یابند و با تجمع عظیم خود ابهت و عظمت امت اسلام را به نمایش می گذارند.
وی با گرامیداشت مناسبت‌های هفته و با اشاره به دیدار اخیر امامان جمعه با مقام معظم رهبری بیان کرد: توجه به ظرفیت های جوانان و تلاش برای تشویق و ترغیب نسل جوان به انجام دستورات دینی و مشارکت در امور کشور از تاکیدات رهبری بوده که در دولت و ارکان جامعه و خانواده باید به نیازهای این قشر توجه شود.
امام جمعه خاش از شورای نگهبان به عنوان یک ظرفیت مهم برای حل مشکلات کشور یاد کرد و افزود: با حضور افرادی عالم و فقیه و نخبگان کشور در شورای نگهبان منویات رهبری به خوبی اجرا می شود.
حجت الاسلام دهقان ادامه داد: پایان دادن به جنگ هشت ساله تحمیلی و پذیرفتن قطعنامه مربوط به آن از سوی امام راحل با بصیرت و شجاعت صورت گرفت که با این اقدام اقتدار نظام اسلامی نشان داده شد و دشمنان اسلام و کشور دریافتند که ایستادگی ملت شجاع ایران در جبهه های حق بر علیه باطل نتیجه ای جز نصرت الهی ندارد و ملت ما با کمترین نیرو و تجهیزات جنگی توانستند ابهت جبهه های ظلم و استکبار را در هم بشکنند.

مناسک حج فرصت خوبی برای افزایش اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی است

امام جمعه اهل سنت خاش نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: موسم مناسک حج بهترین فرصت برای به نمایش گذاشتن اتحاد و یکپارچگی امت اسلامی است که امیدواریم حج حجاج عزیز ما مورد رضایت پروردگار متعال قرار گیرد.
مولوی محمد علی شهنوازی اظهار داشت: حج فریضه بزرگی است که همه افراد امت اسلامی دارای توان مالی کافی باید آن را ادا کنند.
امام جمعه اهل سنت خاش با تقدیر از تصمیمات فرماندار و تلاش‌های مسئولان این شهرستان برای کمک به کاهش مشکلات گرانی و پایش و کنترل بازار و رفع مشکلات سوخت، گاز و نان گفت: امیدواریم این اقدامات اصلاحی اثربخش و ادامه دار باشد.

۷۳۱۰ **۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =