۲۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۹
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83402322
۰ نفر

برچسب‌ها

ملت بزرگ ایران هیچگاه در برابر اروپایی های کرنش نمی کنند

تهران – ایرنا – امام جمعه شهر خیرآباد ورامین گفت: شاید خوی متکبرانه اروپائیان در مواجهه با کشورهای ضعیف جواب داده وآن ها را به تعظیم وا دارد ولی ملت بزرگ ایران هیچگاه در برابر اروپائیان کرنش نمی کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام جعفر طزری در خطبه های این هفته نماز جمعه خیرآباد ورامین با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با ائمه جمعه سراسر کشور گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، اروپائیان دارای خوی متکبرانه هستند که در مقابل کشورهای ضعیف جواب می دهد و آنان را به تعظیم وا می دارد اما در مقابل ملت بزرگ ایران نتیجه عکس می‌دهد چرا که ملت بزرگ ایران هیچگاه در برابر اروپائیان کرنش نمی کنند.
وی افزود: در قضیه برجام با وجود آنکه جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود عمل کرد ولی در مقابل اروپائیان، هرگز به تعهدات ۱۱ گانه خود عمل نکرده اند ولی آنها باز هم با پررویی تمام از ما می‌خواهند که همچنان در برجام بمانیم و به تعهدات خود عمل کنیم که البته این پسندیده نیست و جمهوری اسلامی به روند کاهشی تعهدات خود ادامه خواهد داد.
طزری تصریح کرد: در روزهای گذشته نفتکش حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق که در حال رساندن این سوخت به نفتکش های دورتر بود توسط نیروی دریایی سپاه متوقف شد که این اقدام سپاه حاوی چند نکته مهم است.
وی گفت: اول اینکه آمریکا با بعضی از کشورها ائتلافی فراهم کرده تا اسکورت نفت‌کش‌ها را فراهم کنند و این اقدام سپاه این ائتلاف را به هم زد و دوم آنکه این نفتکش با پرچم انگلیس بوده است که چندی پیش نفتکش جمهوری اسلامی ایران را متوقف کرد.
امام جمعه خیرآباد ورامین اظهار داشت: کشورهای اروپایی و آمریکا تصمیم دارند که علاوه بر مانع شدن از فروش نفت جمهوری اسلامی، سرمایه نفتی کشور را با قاچاق به یغما ببرند که این اقدام مانع از خروج نفت کشور از طریق قاچاق شد.
امام جمعه خیرآباد گفت: این عمل، اقدام اولیه در تعرض انگلیس به نفتکش جمهوری اسلامی ایران بود و جواب قاطع و مقابل گیرانه همچنان باقی است.
مالکان هوای مستأجران را داشته باشند
طزری در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه خیرآباد با اشاره به افزایش اجاره بهای منزل گفت: متاسفانه با بالا رفتن قیمت مسکن، قیمت اجاره‌بها نیز افزایش یافته است که موجبات سختی تهیه مسکن برای مستاجران را فراهم کرده است.
وی اظهار داشت: ما ضمن دعوت از صاحب خانه ها به مراعات افراد مستاجر، علاج این کار را در تهیه مسکن اجاره ای از طرف دولت و ساخت منزل مسکونی همانند مسکن مهر و نیز بستن مالیات بر خانه های خالی می دانیم.
خطیب جمعه خیرآباد گفت: امروز ۴۰ درصد درآمد یک خانوده، اجاره بهای آنها می‌شود که سنگینی تورم را بر دوش مستاجران چند برابر می کند لذا دولت و مسئولان باید با کارهای دقیق و عاقلانه همچون تهیه مسکن برای مستاجران و بستن مالیات بر خانه‌های خالی و تهیه منازل استیجاری از افزایش اجاره بها جلوگیری کنند.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =