مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان کشور در ارومیه برگزار می‌شود

ارومیه - ایرنا - رییس هیات هندبال آذربایجان‌غربی گفت: مسابقات قهرمانی نوجوانان منطقه سه پسران کشور اوایل مرداد ماه به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود.

شاهین کهنمویی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات با حضور تیم‌های آذربایجان‌غربی، زنجان، اردبیل، قزوین و آذربایجان‌شرقی از چهارم تا ششم مرداد ماه جاری به میزبانی ارومیه برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: بهمن سال گذشته تیم نونهالان شهرستان نقده به نمایندگی از استان با پیروزی مقابل کرمانشاه در دیدار فینال و با اقتدار بر سکوی نخست رقابت‌های قهرمانی منطقه شمال کشور جای گرفت.

وی ادامه داد: اوایل بهمن ماه نیز تیم هندبال نوجوانان ارومیه با کسب مقام نایب قهرمانی رقابت‌های منطقه سه کشور جواز حضور در جمع هشت تیم برتر کشور را کسب کرد و به مرحله نهایی راه یافت. 

کهنمویی در مورد ویژگی‌های این رشته ورزشی گفت: در رشته هندبال آمادگی‌های روانی و خلاقیت افزایش می‌یابد و قوه ادراک و تصمیم‌گیری فرد را به یک سطح بسیار بالاتر افزایش می‌دهد.

هندبال از رشته‌های ورزشی بسیار جذاب به شمار می‌رود و سرعتی که لازمه موفقیت در این بازی است سبب افزایش سرعت عمل و عکس‌العمل در بازیکن می‌شود؛ ورزش هندبال به عقیده کارشناسان سبب تقویت عوامل روانی مطلوب مانند: اعتماد به نفس، تمرکز، توجه و خود شکوفایی می‌شود.

پیمان مولایی، فرزاد امانی و امیرحسین فرضایی به عنوان ورزشکار و احد آقایی در کسوت مربی سال گذشته در نخستین مرحله اردوی تیم ملی هندبال ساحلی حضور داشتند. 
مرداد ماه امسال تیم هندبال ساحلی آذربایجان‌غربی در مسابقات قهرمانی کشور به میزبانی شهر ارومیه موفق به کسب مقام نایب قهرمانی پس از تیم اصفهان شد، همچنین تیم دختران جوان استان با کسب مقام نایب قهرمانی رقابت‌های منطقه سه کشور به مرحله نهایی و مسابقات کشوری راه یافت.
تیر ماه سال گذشته نیز تیم های هندبال ارومیه و نقده با ناکامی در مرحله مقدماتی رقابت‌های لیگ باشگاه‌های نوجوانان پسر کشور از صعود به مرحله دوم بازماندند.

۷۱۵۶ /۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =