ملت ایران از گردنه سخت تحریم ها به سلامت عبور خواهد کرد

ایلام - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ملت بزرگ و متحد ایران اسلامی گردنه سخت تحریم های کنونی را همچون 40 سال گذشته با مدد الهی و همبستگی ملی پشت سر خواهد گذاشت.

نماز جمعه، نمایش وحدت و قدرت مسلمانان است به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی‌تبار در خطبه‌های نماز جمعه شهر ایلام با اشاره به تهدیدات دشمن علیه کشورمان اظهار داشت: سرنگونی پهباد آمریکایی در خاک ایران، قدرت نظامی جمهوری اسلامی را بار دیگر به جهانیان نشان داد، همواره رعب و وحشت حضور ایران در منطقه به کابوسی بزرگ برای استکبار تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: هر زمانی که ملت به رهنمودهای مقام معظم رهبری گوش داده‌اند مشکلات به خوبی سپری شده است، زیرا انقلاب ثمره خون شهدا است بنابراین باید قدردان نعمت‌های بیکران خداوندی در نظام باشیم.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه حجاب در اسلام پرداخت و یادآور شد: اسلام حجاب را ارزش و قیمت زن مسلمان می‌داند و بالا بودن ارزش بانو به این است که در معرض دید و آسیب‌ها نباشد.

کریمی تبار افزود: حجاب و پوشش زن نیز به منزله یک حجاب و مانع در مقابل افراد نامحرم است که قصد نفوذ و تصرف در حریم ناموس دیگران را دارند.

وی تاکید کرد: نماز جمعه، نمایش وحدت و قدرت مسلمانان و میعاد نمازگزاران مؤمن است و آثار و برکات برگزاری نماز جمعه برای مردم ملموس است، در جنگ هشت سال دفاع مقدس محل پشتیبانی نیروی انسانی در نمازهای جمعه بود و این امر مهم سبب پیروزی ایران در برابر کشور بعث عراقی شد.

وی تصریح کرد: نماز جمعه یکی از معروف‌هایی است که به‌برکت انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، هم‌اکنون ۹۰۰ نماز جمعه در کشور اقامه می‌شود که این نمازهای جمعه کانون فرهنگی برای اتصال انسان با خدا است.

۷۱۷۲/‏۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =