۲۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83402189
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه شاهرود: مشکلات کشور با روحیه انقلابی حل می‌شود

شاهرود- ایرنا - امام جمعه شاهرود گفت: مشکلات کنونی کشور با روحیه و اقدام انقلابی برطرف شده و رابطه و مذاکره با اروپا و آمریکا کمترین تاثیر در رفع آن‌ها دارد.

حجت الاسلام عباس امینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در حسینیه اعظم مدرسه قلعه شاهرود برگزار شد، افزود: دوستی با آمریکا و اروپا از سوی کشور ایران و دیگر کشورها بارها آزموده شده، در نمونه جدید پس از مذاکره بین رؤسای جمهوری آمریکا و کره شمالی، تحریم‌های بیشتری علیه کره شمالی وضع شد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با امامان جمعه کشور، گفت: پس از خروج آمریکا از برجام اروپایی‌ها ۱۱ تعهد به ایران دادند، اما با گذشت یکسال از آن زمان به هیچکدام عمل نکرده‌اند، همانطور که رهبری فرمودند وزیر امور خارجه در عرصه دیپلماسی تلاش‌های ارزنده و قابل تقدیری دارند، اما نیاز است در برخورد با اروپایی‌ها شجاعانه‌تر عمل شود.

وی به تشریح اقدام انقلابی پرداخت و گفت: اقدام انقلابی یعنی پایبندی به اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی، اقدام شجاعانه و هوشمندانه اما این موضوع به معنای تندروی نیست.

خطیب جمعه شاهرود به هزینه‌های بسیاری که مردم ایران برای دفاع از کشور و نظام اسلامی پرداخته‌اند هم اشاره کرد و گفت: مردم برای به دست آوردن این عزت خون‌های بسیاری داده‌اند تا این قدرت بازدارندگی به وجود آمده است.

امینی، به تحرکات ضد انقلاب در هفته گذشته و شهادت چندتن از پاسداران هم اشاره کرد و گفت: برای پاسخ به شرارت این گروهک‌ها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از توپخانه‌های نوینی استفاده کرد که فقط در اختیار چند کشور است، این امر امنیت کشور را به رخ جهانیان کشید و ثابت نمود که با وجود تحریم‌های شدید، امنیت و سیاست ایران اسلامی قابل مذاکره نیست.

وی، برخی پیشرفت‌های نظامی و امنیتی را نیز تشریح کرد و گفت: بازدارندگی کنونی کشور ایران نتیجه تلاش شبانه روزی و انقلابی جوانان است، راه مقابله با تحریم‌های اقتصادی هم طی کردن این مسیر و نگاه به توانمندی جوانان و ظرفیت‌های بسیار زیاد داخل است.

امام جمعه شاهرود به ترویج حیا و عفت در جامعه هم اشاره کرد و گفت: همه نهادها برای تأمین امنیت در بخش‌های مختلف تلاش می‌کنند، اما نیروی انتظامی و قوه قضائیه در رأس آنها قرار دارند، نهادهای فرهنگی هم برای ایجاد امنیت خانوادگی و اجتماعی مسؤول هستند.

وی، به موضوع گسترش گردشگری و برخی مشکلات اجتماعی ناشی از آن هم اشاره کرد و گفت: اگر به دست آوردن درآمد گردشگری به بهای ترویج بی حیایی و بی عفتی باشد، با آموزه‌های اسلامی منافات دارد، مسؤولان امور گردشگری و انتظامی باید مراقبت کنند تا گردشگران دستورات اسلامی را زیرپا نگذارند.

خطیب جمعه شاهرود با بیان اینکه هر کشوری برای خود قوانینی دارد که گردشگران را ملزم به رعایت آنها می‌کنند، افزود: متأسفانه گزارش‌هایی از برخی نقاط گردشگری منطقه می‌رسد که بیانگر مغایرت رفتار برخی گردشگران با آداب اسلامی و سنتی مردم منطقه است.

وی گفت: نیروی انتظامی برای تأمین امنیت شهدا و جانبازان بسیاری را تقدیم کرده و اکنون مورد اعتماد و محل رجوع مردم هستند.

امام جمعه شاهرود به چهلمین سالگرد برگزاری نمازجمعه هم اشاره کرد و گفت: نماز جمعه محل اجتماع و عبادت است، این تجمع‌های انقلابی و اسلامی برکات بسیار زیادی داشته که دشمنان هم به آن معترف هستند.

۷۳۵۸/‏۶۱۶۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها