همایش بزرگ پیاده روی معلولان در نیشابور برگزار شد

مشهد- ایرنا-  همایش بزرگ پیاده روی و ویلچر رانی ویژه معلولان روز جمعه با حضور مسئولان و جمع کثیری از جامعه معلولان شهرستان نیشابور برگزار شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور در این مراسم‌گفت: تنها ۳۰ درصد معابر شهری نیشابور برای جامعه معلولان بهسازی شده است.
علی صدر افزود: ۷۰ درصد باقی مانده شامل فضاهای عمومی و ادارات است که نیازمند توجه بیشتر مسئولان دراین زمینه هستیم.
وی اظهار داشت: مناسب سازی تنها برای افراد معلول نیست بلکه سالخوردگان را نیز شامل می‌شود ضمن اینکه تمامی افراد جامعه ممکن است در مقاطعی به دلیل آسیب‌های مختلف بخشی از توانایی‌های حرکتی خود را از دست بدهند.
او اضافه کرد: هدف از برگزاری این مراسم حساس‌تر شدن مسئولان، تغییر نگاه عموم جامعه و از انزوا خارج شدن معولان است چون نادیده گرفتن معلولان جامعه باعث می‌شود بخش عظیمی از استعدادهای این قشر در حوزه تولید، بهره وری و اشتغال مغفول بماند.
یارانه‌های معلولین نسبت به تورم کم است
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: در حال بررسی طرح مناسب سازی مسیرهای رفت و آمد برای معلولان در مجلس هستیم تا از حداقل حق خود برای انجام دادن کارهایشان بهره مند باشند.
حمید گرمابی افزود: خوشبختانه اغب سازمان‌ها به اهمیت این موضوع پی برده اند و سال گذشته با مصوبه مجلس یارانه‌های معلولان افزایش داشت.
وی ادامه داد: با توجه به تورم جامعه ارزش این یارانه پایین آمده و باید برای افزایش آن دوباره تلاش کنیم.
او اضافه کرد: با غربال مناسب فرزندان تازه به دنیا آمده یا قبل از تولد باید از معلولیت‌های بیشتر جلوگیری کنیم که البته هم اکنون بررسی‌های ژنتیکی گران است و باید به سمت استفاده بهینه از آن برویم.
شهردار نیشابور نیز در این مراسم گفت: شهرداری برخی فعالیت‌ها را جهت بهسازی معابر شهری انجام داده اما امروز خودم شرایط سخت تردد معلولان در شهر را تجربه کردم.

علی نجفی افزود: برای تردد راحت تر معلولان به زودی اتوبوس ویژه معلولان را راه اندازی خواهیم کرد.

در این مراسم جمعی از مسئولان نیشابور با نشستن بر روی ویلچر از نزدیک با مشکلات تردد افراد دارای معلولیت آشنا شدند.
شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =