مسوولان باید مانند مردم عادی زندگی کنند

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد با اشاره به اینکه بهترین ویژگی مسلمانان مردمی بودن آنان است، گفت: مسوولان باید همواره در بین مردم بوده و همانند آنان زندگی کنند.

به گزارش ایرنا، ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه نماز جمعه این هفته مهاباد که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد افزود: مسؤولان و افرادی که در جامعه فرصت خدمت رسانی به مردم را دارند باید مشکلات مردم را از نزدیک لمس کرده و با مشکلات آنها آشنا شوند.

وی به ویژگی‌های اخلاقی پیامبر در برخورد با مردم اشاره و بیان کرد: حضرت محمد (ص) در زمان پیامبری هم به مانند یک فرد عادی در بین جامعه رفت و آمد داشت و در کنار عموم مردم با فروتنی و بدون تکبر زندگی می‌کردند.

وی با اشاره به گردهمایی امامان جمعه سراسر کشور و دیدار با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: ایشان به خطیبان جمعه کشور تاکید کردند که مسؤولان خود را به سطح زندگی مردم عادی جامعه نزدیک کرده تا با درک صحیح از شرایط خاص اقتصادی بتوانند برای حل مشکلات آنان تلاش بیشتری از خود نشان دهند.

امام جمعه مهاباد با بیان اینکه ساده‌زیستی مسوولان بخشی از اقتصاد مقاوتی است، بیان کرد: زندگی مدیران نظام اسلامی باید در حد زندگی قشرهای کم‌درآمد جامعه باشد تا به تحقق بخشی از اقتصاد مقاومتی و سربلندی کشور امیدوار شد.

وی عنوان کرد: مردمی بودن تنها مختص مکان و زمان‌های خاص از جمله انتخابات نیست و مسوول دلسوز و واقعی در تمام مراحل خدمت، خود را از مردم بالاتر و جدا نمی‌داند.

وی همچنین قناعت را یکی از صفات لذت بخش انسان دانست و اظهار داشت: اگر انسان به مصلحت خداوند قانع باشد، از طمع دور مانده و زندگی راحت و آرامی خواهد داشت.

ماموستا امامی در ادامه ضمن انتقاد از وضعیت جاده‌ها و راه‌های موصلاتی استان، گفت: وضعیت راه‌های ارتباطی منطقه و به ویژه مهاباد مطلوب نیست به طوری که هر روز شاهد سوانح و تلفات سنگین انسانی در این منطقه هستیم که برای بهبود آن به توجه ویژه مسوولان نیاز است.

وی با بیان اینکه بیش از چهار ماه از فصل عمرانی گذشته است، اضافه کرد: بیشتر برنامه‌ها و مصوباتی که سال گذشته برای ترمیم راه‌های بین شهری و روستایی اتخاذ شده هنوز آغاز نشده است.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =