۲۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 977
کد خبر: 83402131
۰ نفر

برچسب‌ها

کتابخوانی؛ پنجره ای رو به آگاهی
عباس تقی زاده مشاور رسانه ای استاندار کرمان

کرمان - ایرنا - به دنبال ایده استاندار کرمان در راستای توجه به مطالعه و کتابخوانی چند هفته ای می شود کارمندان استانداری کرمان یک ساعت کاری در صبح پنجشنبه هر هفته را در کنار همکاران خود به مطالعه کتاب اختصاص می دهند.

به گزارش ایرنا، محمد جواد فدائی استاندار کرمان که دغدغه ارتقا شاخص مطالعه را بارها در شورای فرهنگ عمومی عنوان کرده بود با اصلاحاتی در ایده اولیه، پس از عید فطر امسال اولین ساعت کاری صبح های پنجشنبه را به کتاب خواندن کارکنان علاقه مند به مطالعه اختصاص داد.
در اولین روز اجرای طرح، پنجشنبه ۲۳ خرداد بیش از ۱۰۰ کارمند استانداری کتاب های مورد علاقه و دلخواه را با خود سر کار آوردند و در سالن شهید مرتضوی اولین ساعت کاری را به مطالعه پرداختند.
در این بین نکته قابل توجه حضور استاندارکرمان در جمع همکاران کتابخوان بود؛ حضور منظمی که تا همین پنجشنبه هم تداوم داشت به جز ۲۰ تیر که استاندار به دلیل شرکت در سمینار استانداران و معاونان و مدیران کل سیاسی و فرمانداران در تهران حضور داشت و نتوانست در برنامه مطالعه شرکت کند.

براساس این گزارش، فدائی مطالعه را گشودن پنجره های نو به آگاهی و توانایی توصیف کرد و گفت: گاهی از مشغله های کاری به عنوان مانعی برای مطالعه نام برده می شود در حالیکه مطالعه مفید به ارتقا شغلی، بهره وری و رضایت شغلی کمک می کند.
استاندار کرمان بابیان اینکه توسعه فرهنگ مطالعه، نیازمند تلاش همگانی است افزود: خانواده ها نقش مهمی در کتابخوان کردن فرزندان دارند.
فدائی به حمایت استانداری کرمان از جایزه هوشنگ مرادی کرمانی هم اشاره کرد و گفت: با وجود نویسندگان موفق در استان کرمان، انتظار می رود میزان کتابخوانی گسترش یابد.
همکاری استانداری با اداره کل کتابخانه های عمومی نکته دیگری بود که فدائی از آن خبر داد و گفت: راه اندازی ایستگاه مطالعه، نشست های معرفی و نقد کتاب و عضویت نیم بها کارکنان در کتابخانه های عمومی از مواردی است که با همکاری این اداره کل در حال اجرایی شدن است.
همچنین یکی از کارکنان استانداری کرمان، کتاب خواندن در کنار همکاران را لذت بخش توصیف کرد و گفت: تجربه مطالعه گروهی از عوامل تداوم و استقبال از طرح است.
فرهاد ابراهیمی قرعه کشی بن هدیه خرید کتاب را برای کارکنان انگیزه بخش دانست و گفت: پنجشنبه ها در پایان ساعت مطالعه به قید قرعه به تعدادی از همکاران کتابخوان بن خرید کتاب اهدا می شود.
مرضیه مهدوی که هفته قبل برنده بن خرید کتاب شده است گفت: به اتفاق دیگر اعضای خانواده به کتابفروشی رفته است.
وی مراجعه کارکنان به همراه خانواده به کتاب فروشی ها و خرید کتاب متناسب با نیاز و علاقه را در ترویج فرهنگ کتابخوانی موثر دانست.
زهرا کاظمی نیز بابیان اینکه معمولاً هر روز کتاب می خواند خاطر نشان کرد: نباید به بهانه استفاده از شبکه های اجتماعی کتاب را فراموش کنیم.
وی کتاب را غیرقابل جایگزین خواند و افزود: برنامه خاصی برای مطالعه فرزندانش دارد و معتقد است فرزندان از سنین پایین با الگو گرفتن از والدین کتابخوان به کتاب علاقه مند می شوند.

*مدرس دانشگاه و مشاور رسانه ای استاندار کرمان

۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =