۲۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 83402127
۳ نفر
خطبه های نماز جمعه شهرهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه شهرهای خراسان رضوی در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرها ابعاد بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور را تشریح کردند.

امام جمعه سبزوار در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری گفت: دشمن با جنگ روانی و اقتصادی، گسترش یأس و ناامیدی را تبلیغ می کند که در این شرایط، رسالت مسئولان و ائمه جمعه افزایش امید آفرینی در فضای جامعه است.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه افزود: رهبر انقلاب در این دیدار به مساله امید و توجه نسل جوان به امیدواری در کنار تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه در جامعه تاکید داشتند.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت جوانان در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اضافه کرد: با مشورت های انجام گرفته حجت الاسلام محمود شرفی در کنار حجت الاسلام محمد سلیمانی به عنوان امام جمعه موقت دوم شهرستان سبزوار معرفی می شود.

امام جمعه تربت حیدریه نیز در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: در شرایط کنونی که جمهوری اسلامی از سوی آمریکا و متحدانش مورد تحریم و بدعهدی قرار گرفته، وظیفه مردم وحدت و همدلی و همراهی با مسئولان است.

حجت الاسلام محمد رضا عصمتی از نماز جمعه به عنوان نماد همدلی، وحدت و همراهی بین مردم و مسئولان یاد کرد و افزود: این تریبون محلی برای بیان صدای واحد نظام بر حق جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی مورد خباثت آمریکا و متحدانش و به خصوص انگلیس قرار گرفته و این بدان خاطر است که نخواسته ایم با سیاست های زورگویانه آنها همسو باشیم.

امام جمعه موقت گناباد هم در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: مقاومت ضرورت خنثی سازی ترفندهای دشمنان است.

حجت الاسلام رضا مدنی افزود: جنگ اقتصادی دشمنان علیه نظام به نفع جمهوری اسلامی در حال فروکش کردن است و تهدیدهای استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا بی اثر شده است و از طرفی هم شاهد آرامش نسبی در بازار هستیم و این نشان دهنده بی اثر شدن جنگ اقتصادی دشمنان است.

او ضمن تاکید بر افزایش هوشیاری نسبت به ترفندهای دشمنان گفت: انگلیس در یک دزدی دریایی نفتکش ایران را توقیف کرد ولی به فرموده رهبر معظم انقلاب کشور ما جواب این سیاستهای خصمانه دشمنان را می‌دهد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/‏۶۱۲۱/‏۲۰۹۵/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =