از تاکید وزیر بهداشت بر پرهیز از سیاست زدگی تا گلایه رئیس نوسازی مدارس از طرح‌های ناتمام

استان ها - ایرنا – تاکید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر پرهیز از سیاست زدگی و رعایت حقوق بیت المال در وزارت بهداشت، بازدید معاون پارلمانی رئیس جمهوری از مناطق زلزله زده مسجد سلیمان، توزیع ۲ هزار بسته کالای اساسی بین زلزله زدگان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، گلایه رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از کاهش اعتبارات استانی و تاثیر آن بر اتمام طرح های نوسازی مدارس، دستاوردهای سفرهای استانی رئیس جمهوری و پیگیری رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس برای جذب اعتبارات سفر اخیر و تاثیر آن در توسعه استان، از اخبار و گزارش های منتشر شده بر روی خروجی اخبار استان های ایرنا در ۲۴ ساعت گذشته است.

* واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست وصل نمی‌کنم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عدم آلودگی به سیاست زدگی، رعایت حقوق بیت المال و رسیدگی به نقاط محروم اولویت بنده است و هیچگاه واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست وصل نمی‌کنم.

سعید نمکی در نشست بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان دماوند، شرایط کنونی کشور را یک برهه حساس تاریخی دانست و گفت: در این برهه دستاوردهای بسیاری در نظام سلامت محقق شده و قابل قیاس با گذشته نیست.

وی با تاکید براینکه با توجه به شرایط کنونی و اقتصادی کشور، باید برای منابع درست تصمیم گیری شود، گفت: منابع محدود و تقاضا نا محدود است اما با اجرای طرح تحول سلامت در توسعه زیر ساخت‌ها و در بخش پزشک به ویژه در نقاط محروم و کاهش پرداخت هزینه درمان مؤثر بودیم.

نمکی با اشاره به اولویت وزارت بهداشت در تقدم به بخش درمان سرپایی بر بستری شدن نیز افزود: در هیچ جای دنیا بیمارستان ۶۰ تخت خوابی ساخته نمی‌شود چرا که بیمارستان زیر ۳۰۰ تخت خواب صرفه اقتصادی ندارد و نباید با اینگونه بیمارستان‌ها، منابع را هدر داد.

وی افزود: امروز باید مدلی را طراحی کنیم که بتواند حداقل نیاز مردم را در همه نقاط کشور فراهم کند و دسترسی مردم به خدمات به حداقل برسد؛ منابع را به گونه‌ای سوق دهیم که با کمترین هزینه بیشتری اثر بخشی را شاهد باشیم.

*توزیع ۲ هزار بسته کالای اساسی بین زلزله زدگان مسجد سلیمان

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: توزیع ۲ هزار بسته کالای اساسی بین مردم زلزله زده شهرستان مسجد سلیمان آغاز شد است.

محمد مخبر دزفولی در گفت و گویی در حاشیه آئین توزیع ۲ هزار بسته کالای اساسی به مردم مناطق زلزله زده خوزستان اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام با توجه به نیاز مردم آسیب دیده شهرستان مسجد سلیمان توزیع ۲ هزار بسته کالاهای اساسی خانگی را بین آسیب دیدگان این شهرستان آغاز کرده است.

وی افزود: این کالاهای اساسی شامل ۱۲ هزار قلم کالا است که بین مردم زلزله زده بر اساس اسامی که به ما اعلام شده در حال توزیع است.

* تحریم ها زمینه ساز رهایی بودجه کشور از نفت است

به گفته فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرچه تحریم ها در کوتاه مدت دشواری هایی را خواهد داشت ولی در حقیقت این فرصتی است که بتوانیم به لطف خدا بودجه کشور را از وابستگی به نفت رهایی بخشیم.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی در مراسم کلنگ‌زنی کارخانه‌های تهیه و تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی رابر کرمان افزود: کشورهای زیادی وجود دارند که از نفت بهره‌ای نبرده‌اند اما در عوض صادرکننده صدها ماده دیگر با تراز مالی هنگفت هستند و مدیریت کشور ما باید بر این متمرکز شود که ظرفیت های پرشمار زمین‌مانده بالقوه را به فعلیت برساند.

*خسارات وارده به زلزله زدگان مسجد سلیمان پرداخت می شود

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: دولت با تمام ظرفیت در کنار مردم مسجدسلیمان ایستاده است و تمامی خسارت های وارد شده به منازل آنها تامین می شود.

حسینعلی امیری روز جمعه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان مسجدسلیمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اکنون در حال ارزیابی و برآورد خسارت‌های وارده به مردم مناطق مختلف این شهرستان هستیم و تا هفته آینده برآورد خسارت‌ها نهایی می‌شود.

وی افزود: دولت با تمام ظرفیت در کنار مردم آسیب دیده ایستاده است و مردم در این زمینه نگرانی نداشته باشند.

* اجرای مصوبات رئیس جمهوری، توسعه خراسان شمالی را ۳ دهه جلو می‌برد

رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات خوبی در سفر رئیس جمهوری به استان مصوب شده است و در صورتی که تنها ۷۰ درصد از این ارقام جذب شود، استان را به اندازه ۳۰ سال جلو می‌برد.

هادی قوامی در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان اظهار داشت: میزان تخصیص اعتبارات در سال ۹۷، حدود ۵۰ درصد بوده است که این رقم در این استان با احتساب میزان تخصیص‌های اعتبارات منابع سفر رهبر انقلاب به ۶۰ درصد می‌رسید.

وی افزود: امسال پیش بینی می‌شود که میزان تخصیص اعتبارات بیش از ۲۵ درصد نباشد اما در خراسان شمالی، با سفر رئیس جمهوری، میزان تخصیص اعتبارات در دو سال آتی، بیش از میانگین کشوری خواهد بود و این از برکات این سفر است.

وی خاطر نشان کرد: در سال‌های سخت کشور و وضعیت نامناسب اعتباری، سفر رئیس جمهوری برای استان دستاوردهای خوبی داشته است و باید تلاش کنیم آثار آن برای مردم بر زمین بنشیند.

* کاهش اعتبارات استانی اتمام پروژه های نوسازی مدارس را دشوار می کند

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: اولویت سازمان برای اتمام طرح ها به ترتیب شامل پروژه هایی از منابع ملی، خیری، ملی استانی و استانی است که با روند نزولی اعتبارات در استانها نمی توان امید زیادی به اتمام این پروژه های نیمه تمام داشت.

مهرالله رخشانی مهر در بازدید از پروژه های نیمه تمام آموزش و پرورش و نوسازی مدارس شهرستان بویراحمد و دنا با اظهار گلایه نسبت به روند کاهشی اعتبارات آموزشی گفت: اعتبارات آموزشی این استان از ۲۰ درصد در سال ۱۳۸۵ به سه درصد کل اعتبارات استان در سال ۱۳۹۸ رسیده است.

وی اظهار داشت: از سال ۹۷ و پس از عزم دولت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام بیش از ۹۰ درصد پروژه های با منابع ملی و خیری فعال شده اند اما برخی پروژه های با منابع استانی همچنان راکد مانده اند.

رخشانی مهر ادامه داد :۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام در کشور وجود دارد که از محل منابع استانی، ملی و خیری شروع شده اند که پروژه های خیری از همان منابع تامین می شوند و دولت نیز باید سهم خود را در پروژه های مشارکتی تامین کند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در توضیح دلایل تاکید دولت بر اتمام پروژه های ناتمام گفت: بخشی از سرمایه کشور برای ساخت این پروژه ها هزینه شده اما امکان بهره برداری از آن فراهم نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =