۲۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83402058
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج هزار نوجوان و جوان ابرکوهی جذب کلاس‌های اوقات فراغت شدند

یزد - ایرنا- مسئول کانون فرهنگی و هنری مساجد ابرکوه گفت: هم اکنون پنج هزار نوجوان و جوان شهرستان در طرح تابستانی اوقات فراغت این نهاد شرک کردند و در حال سپری کردن اوقات فراغت خود هستند.

محمد رضا فلاح زاده روز جمعه در حاشیه بازدید این طرح به خبرنگار ایرنا، افزود: طرح غنی سازی اوقات فراغت در ۶۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد شهرستان در حال اجراست.

وی اظهار کرد: این طرح با محوریت قرآن و عترت، مباحث آموزشی، فرهنگی و هنری، شبکه‌سازی و فضای مجازی، مباحث آموزشی و اجتماعی برگزار می‌شود.

مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ابرکوه بابیان اینکه طرح یادشده فرصتی برای جذب کودکان و نوجوانان به مساجد است تصریح کرد: این طرح با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت، کشف استعدادها و جذب این قشر هر سال در تعطیلات تابستان اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح با مشارکت امامان جماعت، مبلغان، مدیران کانون‌های فرهنگی، رابطان فرهنگی با مشارکت پایگاه‌های مقاومت بسیج به مدت ۲ ماه ادامه دارد.

مسئول کانون مساجد ابرکوه یادآور شد: سپس شرکت کنندگان از سوی کانون مساجد به اردوهای زیارتی فرهنگی اعزام می‌شوند.

فلاح زاده با اشاره به اینکه اجرای تلاوت نور یکی از طرح‌های راهبری فرهنگی مساجد است یادآور شد: در این طرح هر شب در مجموع ۶ هزار نفر از نمازگزارن بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، ۲ صفحه قرآن را همراه با تفسیر و ترجمه تلاوت می‌کنند.

شهرستان ابرکوه ۴۳ مسجد شهری، ۴۲ مسجد روستایی و ۲ مسجد بین راهی دارد و از مجموع ۸۵ باب مسجد شهری و روستایی آن ۲۸ مورد در روستاها و بقیه در شهرهای ابرکوه و مهردشت قرار دارد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/‏‬ ۲۰۴۷/‏

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =