پیام استاندار کرمانشاه به مناسبت بازگشت پیکر مطهر شهید حسین ادبیان

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه روز جمعه به مناسبت بازگشت پیکر مطهر امیر سرلشگر شهید «حسین ادبیان» بعد از 38 سال پیامی صادر کرد.

به گزارش ایرنا، متن پیام هوشنگ بازوند بدین شرح است: «بازگشت پیکر مطهر شهدای جلیل القدر، تجلی بی چون و چرای دست قدرت لایزال الهی در پشتیبانی از نظام مقدس جمهورز اسلامی است. شگفتا که این بازگشت‌های حیرت‌انگیز به اراده الهی معمولاً در زمان‌هایی است که این نظام مقدس در شرایط خاصی قرار دارد و شهدا با رجعت به موقع خود، تو گویی انقلاب را در بزنگاه‌های خطیر یار و یاورند.

امروز در شرایطی قرار داریم که نظام استکبار جهانی بیش از هر زمان دیگری، دشمنی خود را با ملت بزرگ ایران علنی نموده و دشمنان این آب و خاک در پی آنند که با شدیدترین و بی‌سابقه ترین فشارهای اقتصادی ممکن، ملت عزیز ایران را نسبت به مسئولین و نظام بدبین و بی اعتماد نمایند کند، اما در این شرایط شهدا همانند زمان حیات‌شان که به عنوان افرادی زمان شناس و ولی شناش و تابع ولایت فقیه‌، برای دفاع از اسلام و کشور دوشادوش رهسپار جبهه‌های حق علیه باطل شدند، امروز هم با بازگشت به موقع و تشییع پیکر مطهرشان، به کمک انقلاب و اسلام می آیند.

شناسایی پیکر مطهر و بازگشت باشکوه جسم پاک امیر سرلشگر ارتش اسلام، شهید حسین ادبیان پس از ۳۸ سال، گواهی آشکار بر این نکته است که دلاوران ایران زمین در هر مقطعی از زمان آماده جانفشانی برای سربلندی ایران عزیز اسلامی اند.»

پیکر مطهر حسین ادبیان از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی در منطقه عملیاتی ارتفاعات بازی دراز در سرپل ذهاب تفحص و با استفاده از آزمایشات DNE شناسایی شد.
شهید ادبیان از شهدای شاخص استان کرمانشاه می‌باشد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

۸۰۶۶