۲۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱:۲۰
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83401894
۱ نفر
ظریف مرزهای سرزمینی آمریکا را به کاخ سفید یادآوری کرد

تهران- ایرنا- وزیرامورخارجه ایران در پیامی توئیتری به صورت کنایه آمیز به کاخ سفید یادآوری کرد که مرزهای ایران و آمریکا کجاست و تنگه هرمز در کجای نقشه جغرافیا قرار دارد.

محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه ایران بامداد جمعه در پیام توئیتری کنایه آمیز به کاخ سفید یادآوری کرد که تنگه هرمز در کجای جهان قرار دارد و مرزهای ایران و آمریکا کجاست.

ظریف ساعتی پس از ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر سرنگونی یک فروند پهپاد ایران توسط نیروی دریایی آمریکا در تنگه هرمز، نقشه جهان را در پیامی توئیتری منتشر کرد.

وی در این پیام با عنوان «یادآوری» مرزهای ایران و آمریکا و محل قرارگیری تنگه هرمز را برجسته کرد.

رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد نیروی دریایی این کشور یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز که به ناو آمریکایی نزدیک شده و آن را تهدید کرده است، مورد هدف قرار داده اند.

دونالد ترامپ روز پنج شنبه که در آئین تعویض پرچم روز نبرد نرماندی سخن می‌گفت ادعا کرد این پهپاد ایرانی به حدود ۹۰۰ متری ناو آمریکایی یو.اس.اس.باکسر نزدیک شده بوده و هشدارها را نادیده گرفته است.

وی این اقدام را تازه‌ترین اقدام تحریک آمیز و خصومت ورزی ایران علیه کشتیرانی نامید و افزود کشورهای دیگر در اطراف این آبها باید مراقب باشند.

ترامپ شلیک به پهپاد ایرانی را اقدامی تدافعی دانست اما اشاره‌ای نکرد که چگونه این پهپاد مورد هدف قرار گرفته است.

برخی مقامات دفاعی آمریکا به رسانه‌های این کشور گفته اند که با جنگ افزارهای الکترونیکی به این پهپاد شلیک شده است.

هنوز مقامات جمهوری اسلامی ایران صحت این ادعا را تأیید نکرده اند اما محمدجوادظریف که در نیویورک به سر می‌برد، بارها نسبت به حضور نیروهای خارجی در خلیج فارس هشدار داده و این سوال مطرح است که چرا باید نیروهای یک کشور خارجی با بیش از ۶ هزار مایل فاصله در این منطقه حضور داشته باشند.

ظریف همواره نسبت به بروز درگیریهای تصادفی در این منطقه و در شرایط خاص کنونی هشدار داده و گفته است اگر چه ترامپ خواستار جنگ نیست اما در اطراف او کسانی هستند که تشنه جنگ با ایرانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =