دومین نشست کمیسیون عالی مرزی ایران و پاکستان برگزار شد

تهران-ایرنا-دومین اجلاس کمیسیون عالی مرزی ایران و پاکستان به ریاست عباس باقرپور مدیرکل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه و مدیرکل منطقه ای وزارت امور خارجه پاکستان روز پنجشنبه در اسلام آباد برگزار شد.

کمیسیون عالی مرزی سازوکاری برای انجام رایزنی ها میان دو کشور برای بحث در خصوص همه مسائل مرتبط با مرز با هدف افزایش هماهنگی در سطوح مختلف است.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، نخستین اجلاس این کمیسیون در تاریخ ۲۶ تیرماه ۱۳۹۶ در تهران و دومین اجلاس کمیسیون عالی نیز به دنبال تصمیمات گرفته شده توسط سران دو کشور متعاقب سفر ابتدای سال جاری نخست وزیر پاکستان به تهران، امروز برگزار شد.
روابط برادرانه میان ایران و پاکستان ریشه در پیوند های تاریخی، مذهبی، فرهنگی و ارتباطات قوی مردمی دارد. دو کشور بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارند که از آن به عنوان مرز صلح و دوستی نام برده می شود.
در خلال این نشست طرفین رایزنی های سازنده ای به منظور اجرای مؤثر سازوکارهای مرزی جاری در قالب چارچوب های مرتبط از جمله موافقت نامه انتظامات مرزی ۱۳۳۸ ایران و پاکستان داشتند. آنها توافق کردند تا همکاری هایشان را در این زمینه ها بیش از پیش تقویت کنند.
هر دو طرف تعهد خود را برای تسریع در گشایش گذرگاه های جدید مرزی با تفاهم مشترک مورد تاکید قرار دادند. طرفین بر ضرورت به روز رسانی نقشه های مرزی، توصیفات میله های مرزی و نقشه برداری مشترک از مرز تاکید کردند.
دو طرف همچنین تلاش هایشان را در خصوص مدیریت مرز از طریق اقدامات مناسب آنها از جمله احداث تأسیسات فیزیکی همانند فنس کشی، مورد تاکید قرار دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =