۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۰
کد خبرنگار: 1360
کد خبر: 83401804
۱ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه از استان اصفهان

اصفهان- ایرنا - افتتاح پنج طرح مددکاری و اشتغالزایی بهزیستی در نجف‌آباد، راه‌اندازی اورژانس اجتماعی شهرستان نایین، ۲۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در اصفهان توقیف شد و ۲۹۵۰ واحد صنفی متخلف در استان شناسایی شد از جمله خبرهای کوتاه روز یکشنبه استان اصفهان است.

اصفهان

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: دو هزار و ۹۵۰ واحد متخلف در بخش‌های عمده فروشی، خرده فروشی، انبارها و سردخانه‌ها، واحدهای خدماتی و شرکت‌های وارد کننده شناسایی شده است .۲۹۵۰ پرونده تخلف در اصفهان شناسایی شد

حمیدرضا خشنود روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش ریالی پرونده‌های متخلف شناسایی شده ۴۸۶ میلیارد و ۹۹۷ میلیون ریال است.

وی با اشاره به آمار تفکیکی هر کدام از بخش‌های متخلف ادامه داد: امسال ۶ هزار و ۲۲۴ مورد از واحدهای عمده فروشی اصفهان بازرسی شده و از این تعداد برای ۶۸۱ واحد پرونده تخلف به ارزش ۴۰۱ میلیارد و ۵۰۲ میلیون ریال ثبت شده است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون ۲۱۴ هزار و۲۴ مورد از واحدهای خرده فروشی استان بازدید و برای یکهزار و ۸۳۷ واحد پرونده تخلف به ارزش ۲۹ میلیارد و ۵۵۲ میلیون ریال تشکیل شده است.

وی تاکید کرد: بیشتر تخلفات مربوط به گران‌فروشی و درج نکردن قیمت بوده و برخورد با متخلفان از اولویت‌های کاری معاونت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت: گزارشها و شکایات مردمی، کالاهای اساسی سبدخانوار، غلات و حبوبات فرآورده‌های لبنی، میوه و سبزیجات، مواد خام پروتئینی و کالاهای تنظیم بازاراست.

وی با اشاره به بازدیدهای انجام شده از انبارها و سردخانه‌های اصفهان گفت: تاکنون ۵۷۱ مورد بازرسی از این واحدها صورت گرفته و برای ۲۰ واحد پرونده تخلف به ارزش ۱۴ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال تشکیل شده است.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان اظهار داشت: سه هزار و ۶۹۹ مورد بازدید از واحدهای خدماتی این استان انجام و برای ۴۱۲ واحد متخلف نه میلیارد و ۳۵۹ میلیون ریال ثبت شده است.

وی ادانه داد: سامانه شبانه روزی ۱۲۴ سازمان آماده دریافت هرگونه شکایات و گزارش‌های مردمی به صورت شبانه روزی است. طی سه ماهه اول سالجاری بالغ ۲۶۶۳ گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ ثبت و پیگیری شده است. حدود ۲۵۰ هزار واحد صنفی در استان اصفهان فعالیت دارند.

م / س

نجف‌آباد

پنج طرح مددکاری و اشتغالزایی و مسکن مددجویان بهزیستی شهرستان نجف آباد افتتاح و به بهر برداری رسید.

چهار طرح مددکاری، روانشناسی، اشتغالزایی و عمرانی بهزیستی شهرستان نجف آباد با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی وبخش خصوصی باحضور مسئولان شهرستان و بهزیستی استان افتتاح شده است.
رییس اداره بهزیستی شهرستان نجف آباد در این مراسم گفت: اولین کلینیک مددکاری اجتماعی نوید زندگی شهرستان نجف آباد، مرکز مشاوره روانشناختی عمومی و مهد کودک آتیه سازان و۴و احد مسکن مددجوئی و طرح اشتغال زائی مددجوئی ۹۱ مورد که از محل اعتبارات دولتی وبخش خصوصی آماده وتکمیل گردیده امروز افتتاح ومورد بهربرداری قرار گرفت که خدمت خوبی است برای افراد تحت پوشش و مددجویان عزیز.

علیررضا قنا عتکار درمراسم افتتاح وتجلیل از مددجویان موفق منطقه ویلاشهر با بیان فعالیتهای بهزیستی شهرستان نجف آباد گفت: ۶ میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال از ابتدای سال جاری تاکنون تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان زیر پوشش در این شهرستان پرداخت شد.

وی افزود: پنج میلیارد و۲۵۰ میلیون ریال از این تسهیلات به کسب و کارهای خرد و سایر مبلغ جهت اشتغال خانگی پرداخت شده که دوره بازپرداخت این تسهیلات با کارمزد پایین، پنج ساله می باشد.
قناعتکار گفت: این بسته های های حمایتی در جهت فراهم کردن زمینه های اشتغال و فعالیت مولد و پایدار برای خدمت گیرندگان و توانخواهان زیر پوشش بهزیستی، حفظ کرامت انسانی، ایجاد امنیت اجتماعی، روانی، اقتصادی و خودکفایی نسبی جامعه هدف اعطا شد.
رئیس اداره بهزیستی نجف آباد گفت: بیش از چهار صدو چهل و چهارمیلیون ریال حق بیمه خویش فرمایی به ۵۵ نفر از مددجویان و یکصدو پنجاه هشت میلیون ریال جهت بیمه کارفرمایی به ۲۰ نفر دیگر از مددجویان زیر پوشش در سال جاری پرداخت شده است.
رئیس اداره بهزیستی ادامه داد: پنج هزار و ۱۱۶ نفر درحوزه توانبخشی و افزون بر ۱۰ هزار نفر در حوزه اجتماعی شهرستان نجف آباد زیر پوشش خدمات بهزیستی هستند.
وی گفت: در نجف آباد ۱۳ مرکز توانبخشی خدمات ارایه می کنند.
غ / ‏‬ ک

نجف‌آباد

۲ کوهنورد شهرستان نجف آباد موفق به پیمایش خط الرأس ۵۰ کیلومتری اشترانکوه معروف به آلپ ایران به مدت چهار روز شدند

وحید همایونی و محمد معینی دوکوهنورد باشگاه فردان شهرستان نجف آبادی موفق به پیمایش خط الرأس اشترانکوه فنی ترین خط الرأس ایران شدند.

این کوهنوردان پیمایش روز اول خود رااز چشمه خرم (پارکینگ دریاچه گهر) آغاز نموده ارتفاع مبدا صعود: ۲۳۰۰ متر، مسافت پیمایش شده: ۱۴ کیلومتر
مجموع ارتفاع صعود شده: ۲۲۲۰ متر، مجموع کاهش ارتفاع: ۶۰۰ متر

غ / ‏ک

نایین

اورژانس اجتماعی شهرستان نایین به منظور مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی با به کارگیری ۹ نیرو که از طریق آزمون گزینش شده و دوره های آموزشی را گذراندند به زودی راه اندازی خواهد شد.

شهرستان نایین با بیش از ۳۹ هزار نفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان قراردارد.

۷۱۳۶

اصفهان

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان، از کشف و توقیف ۲۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) در شهرستان اصفهان به ارزش سه میلیارد ریال خبر داد.

جواد محمدی فشارکی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بازرسان مبارزه با قاچاق کالا این مدیریت در بازرسی مشترک به همراه پلیس آگاهی از یک شرکت در اصفهان ،۲۰ دستگاه مای نینگ (تولید ارز دیجیتالی) خارجی قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال کشف، جمع آوری و برای سیر مراحل قانونی توقیف کردند.
پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است؛ با توجه به قیمت نازل برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند این در حالیست که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان همچنین گفت: بازرسان مبارزه با قاچاق کالا این مدیریت در بازرسی مشترک به همراه پلیس آگاهی از یک واحد صنفی انبار تخلیه بار در اصفهان، ۵۰۰ عدد فیلتر تسویه آب خارجی به گمان قاچاق به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال کشف و جمع آوری کردند.
وی افزود: بازرسان مبارزه با قاچاق کالا این مدیریت در بازرسی از یک واحد صنفی انبار در اصفهان، یکهزار و ۴۲۰ شامپوی آمریکایی به ارزش ۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال و ۱۹ هزار و ۲۰۰ قرص مکمل غذایی ساخت انگلیس به ارزش ۶۴۰ میلیون ریال به گمان قاچاق، کشف، و توقیف کردند.
محمدی فشارکی تصریح کرد: بازرسان مبارزه با قاچاق کالا این مدیریت به همراه پلیس آگاهی در بازرسی مشترک از یک واحد صنفی انبار تخلیه بار در اصفهان، مقدار ۸۰۰ کیلوگرم پودر فرآورده های آرایشی بهداشتی، ساخت کشور ژاپن به گمان قاچاق، به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال کشف، جمع آوری و برای سیر مراحل قانونی توقیف شد.

۷۱۵۰/‏۶۰۲۶/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =