نسخه موبایلی پرونده الکترونیک سلامت رونمایی شد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: نسخه موبایلی پرونده الکترونیک سلامت امروز رونمایی شد. اطلاعات در پرونده الکترونیک سلامت کاملاً محرمانه است و اطلاعات سلامت مردم فقط در اختیار پزشکان قرار می‌گیرد و برای سایر افراد قابل دسترس نیست.

به گزارش وزارت بهداشت، حمیدرضا صفی خانی روز پنجشنبه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ در مراسم رونمایی از نسخه موبایلی پرونده الکترونیکی سلامت افزود: یکی از برنامه‌هایی که وزارت بهداشت مکلف به راه اندازی آن است، پرونده الکترونیک سلامت برای تمام مردم کشور است. پرونده الکترونیک سلامت درگاهی است که مردم می‌توانند با ثبت اطلاعات در آن از سطوح مختلف خدمات بهداشتی و درمانی برخوردار شوند.

وی بیان کرد: پرونده الکترونیک سلامت زمینه ساز برقراری عدالت در حوزه سلامت بین مردم در اقشار مختلف است.

صفی خانی اظهار داشت: در نسخه‌های بعدی انواع کدینگ نسخه نویسی برای صندوق‌های بیمه‌گر، داروخانه‌ها و در نهایت مطب‌های خصوصی اجرا خواهد شد. تمام داروها با کد مورد نظر در سامانه ثبت می‌شوند و ما می‌توانیم از میزان مصرف دارو و اینکه دارو برای چه کسی و به چه میزان تجویز شده مطلع شویم.

وی ادامه داد: با استفاده از این سرویس، سازمان غذا و دارو مسیر توزیع دارو تا رسیدن به مصرف کننده را رهگیری می‌کند و اجرای طرح ردیابی و ارسال دارو از طریق سازمان غذا و دارو کنترل می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت همچنین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا با اعلام سطح بندی اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت گفت: آنچه به عنوان نمایشگر این پرونده در اختیار مردم قرار می‌گیرد شامل خود اظهاری و خودمراقبتی است و سابقه مراجعه به پزشک، داروخانه، آزمایشگاه و پاراکلینیک در پرونده الکترونیک ثبت شده، اما برای حفظ امنیت اطلاعات در اختیار اشخاص قرار نمی‌گیرد.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) از امروز ۲۷ تیر ماه به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود. وزارت بهداشت در نمایشگاه امسال الکامپ در سالن شماره ۴۱ ویژه دولت الکترونیک حضور دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =