۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۲
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83401707
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۴ مددجوی آبگرمی امسال شاغل می شوند

قزوین - ایرنا - ۱۰۴ مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در آبگرم شهرستان آوج امسال با دریافت تسهیلات شاغل می شوند.

همت امانی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از خدمات کمیته امداد شهر آبگرم به خبرنگار ایرنا گفت: برای اشتغالزایی این مددجویان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و صندوق امداد ولایت تسهیلات لازم پیش بینی شده است.

وی به طرح کارگاه قالی بافی در روستای ارتش آباد اشاره کرد و گفت: در این طرح یکی از زنان مددجو با دریافت ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض کارگاهی راه اندازی کرده و درحال آموزش دادن به ۲۰ نفر کارورز بوده و زمینه اشتغال آنان را فراهم می کند..

امانی با بیان اینکه رشته‌های قالی بافی، چرم دوزی و خیاطی بیشترین ظرفیت های اشتغالزایی قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند، اظهار داشت: برای مددجویان کمیته امداد در این رشته‌های شغلی تسهیلات با بهره چهار درصد درنظر گرفته شده است و تصمیم داریم نسبت به بازاریابی و فروش محصولات آنها نیز اقدامات لازم را انجام دهیم.

رییس کمیته امداد شهر آبگرم به وجود یک هزار و ۲۰۰ مددجوی کمیته امداد اشاره کرد و گفت: ۵۸۰ نفر از مددجویان این شهر را زنان سرپرست خانوار و ۸۳ مددجو را نیز دانش آموزان تشکیل می دهد.

امانی یادآور شد: هدف از اشتغال مددجویان کمیته امداد توانمندسازی آنها و فارغ شدن از کمک های کمیته امداد است که سال گذشته در این رابطه ۱۲۰ طرح اشتغال در این شهر اجرایی شد.
۹۹۲۵*3013