۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۹
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83401702
۰ نفر

برچسب‌ها

باد سمنان را می نوردد

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: وزش باد شدید به همراه خیزش گرد و خاک برای ۷۲ ساعت آینده این استان پیش بینی می شود.

ایرج مصطفوی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس الگوهای پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، در ۷۲ ساعت آینده در برخی نقاط افزایش ابر و در ارتفاعات و نواحی شمالی در برخی ساعات مه آلودگی و احتمال بارش های خفیف و به ویژه در نواحی جنوبی و غربی وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: هوای گرم تا اواسط هفته آینده در استان سمنان ماندگار است.

سرپرست هواشناسی استان سمنان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۳۰ و بیشینه دمای آن ۴۲ درجه سانتیگراد بود.

وی اضافه کرد: رضوان با کمینه ۱۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمسار، آرادان، ایوانکی و احمدآباد با حداکثر دمای ۴۴ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به ایوانکی با ۴۷ کیلومتر بر ساعت بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

۹۸۹۱/‏۷۴۰۹