۲۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83401670
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون فرماندار: زیرساخت‌های گردشگری مراغه ساماندهی شود

مراغه - ایرنا - معاون عمرانی فرماندار مراغه با تاکید بر ضرورت اجرای تمهیدات لازم برای جذب گردشگر گفت: دستگاه‌های متولی امر بهبود و ساماندهی زیرساخت های گردشگری را در اولویت قرار دهند.

نقی مسکینی روز جمعه در بازدید از مناطق گردشگری این شهرستان در گفت و گو با ایرنا افزود: جذب گردشگر به عنوان راهکاری اقتصادی و زمینه سازی برای حضور گردشگران و حمایت از سرمایه‌گذاری در این بخش، باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی و خدماترسان باشد.
وی ادامه داد: اجرای طرح‌های مناسب و متناسب با توسعه گردشگری از جمله طرح‌های عمرانی و فرهنگی می‌تواند در این راستا راهگشا باشد.
وی اضافه کرد: فرهنگ‌سازی در بین آحاد جامعه از طریق برنامه‌ریزی و نیز بهره‌گیری از ابزارهای فرهنگی و رسانه‌ای یکی از راهکارهای توسعه گردشگری است.
مسکینی با انتقاد از وضعیت زیرساخت‌های گردشگری در ورودی و خروجی شهر مراغه افزود: وضعیت نامناسب آسفالت در این مناطق و وجود ترافیک شهری و مواجهه گردشگر با مناظر این چنینی، خوشایند نبوده و باید رفع شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه نیز گفت: وجود جاذبه‌های طبیعی در کنار آثار تاریخی در این شهرستان، زمینه مساعدی برای جذب گردشگر فراهم کرده است.

یعقوب طالبی با بیان اینکه پیک سفرهای تابستانی به مراغه شهریور ماه است گفت: تقارن این ماه با ایام محرم، فرصت مناسبی برای معرفی آئین‌های سنتی عزاداری حسینی است.

وی همچنین به راه اندازی تور ریلی گردشگری تبریز - مراغه افزود: برگزاری این تورها به توسعه گردشگری و معرفی ظرفیت‌های شهرستان کمک شایانی می‌کند.

وی همچنین با انتقاد از عدم فعالیت بسیاری از واحدهای صنفی مراغه در روزهای تعطیل گفت: جذب گردشگر و بهره‌گیری از ظرفیت آن برای رونق اقتصادی نیازمند فرهنگ‌سازی در بین مردم و ایجاد هماهنگی‌های لازم است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۳۰۷۷/‌۷۴۸۷