ارائه خدمات پنج دفتر حمایت از نوآوری بانکی به دانش‌بنیان‌ها

تهران- ایرنا- رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه خدمات مالی به آنها، در این صندوق پنج دفتر حمایت از نوآوری با کمک بانک‌های عامل راه‌اندازی شده است.

علی وحدت روز‬ یکشنبه‬ در گفت‌وگو با خبرنگار‬ علمی ایرنا افزود: توسعه همکاری با نهادهای واسط مالی و نهادهای تخصصی حوزه مالی در ‏اولویت سیاست‌های صندوق‬ نوآوری‬ و‬ شکوفایی قرار دارد و در این راستا با بانک‌ها به عنوان نهادهای خدمات مالی ‏همکاری‌ها را آغاز کرده‌ایم.

وی بیان کرد: از اواخر سال گذشته تعاملات با برخی ‏بانک‌ها در زمینه راه‌اندازی دفتر حمایت از نوآوری آغاز شده است، این دفتر همکاری‌های بین شعب و بخش‌های مختلف بانک‌ها را در صندوق نوآوری و شکوفایی در جهت ارائه خدمات بانکی به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل می‌کند و فراتر از یک شعبه و باجه بانکی امور مربوط به اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت دارد.

وحدت افزود: اکنون پنج بانک ملی، سینا، تجارت، صادرات و آینده دفتر حمایت از نوآوری در این صندوق دایر کرده‌اند و به شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه اعطای تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه و برخی فعالیت‌های بانکی، خدمات ارائه می‌دهند.

وی یادآور شد:، دفتر نوآوری بانک تجارت به‬ عنوان‬ اولین دفتر نوآوری بانک‌ها که‬ رسماً در این صندوق افتتاح شده است، البته پیش از افتتاح رسمی، این بانک فعالیت خود را در این دفتر شروع کرد‬ و‬ تا به ‏امروز در یک بازه زمانی بسیار کوتاه بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در بانک تجارت به واسطه این دفتر صدور ‏ضمانت‌نامه صورت گرفته و بیش از ۲۵۵ میلیارد تومان درخواست دریافت تسهیلات نیز‬ بر روی میز بانک تجارت ‏برای پرداخت، قرار دارد.‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =