۲۸ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۳
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 83401658
۰ نفر
تربت حیدریه با کمبود مراکز اقامتی مواجه است

تربت حیدریه- ایرنا- شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد با کمبود مراکز اقامتی و مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی مواجه است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: احیای ظرفیت های مغفول حوزه گردشگری در این شهرستان نیازمند سرمایه گذاری مناسب است و مسؤلان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی باید نسبت به تحقق این مهم اهتمام بیشتری داشته باشند.

علی رستمی افزود: تربت حیدریه به علت برخورداری از مواهب طبیعی، محصولات خاص، معادن منحصر به فرد و قرار گرفتن در محور پرتردد شمال به جنوب و غرب به شرق کشور، نیازمند نگاه راهبردی برای برنامه ریزی و توسعه بخش گردشگری است.
وی اظهار داشت: این شهرستان به خاطر قرار گرفتن در این موقعیت مهم می‌تواند درآمد بسیار از حوزه گردشگری به دست آورد و این در شرایطی است که کمبود مراکز اقامتی و مجتمع های رفاهی بین راهی مشکلاتی را برای نیازهای ۲۰ میلیون مسافر و زائری که هر سال از مسیر تربت حیدریه عازم مشهد مقدس می شوند، ایجاد کرده است.

وی گفت: می‌توان با آماده کردن شرایط، افزایش زیر ساخت های مناسب و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، مسافران و گردشگران بسیار جلب و جذب کرد که تحقق این مهم نیازمند نگاه ویژه مسؤلان استانی و کشوری است.
رستمی با بیان اینکه تغییر کاربری تعدادی از بناهای تاریخی و احیای دوباره آنها در دستور کار است افزود: با اجرای طرح تغییر کاربری بناهای تاریخی علاوه بر اینکه بافت های تاریخی احیا و ساماندهی می شوند، گردشگری نیز توسعه می‌یابد.

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح مراحل تغییر کاربری "رباط کامه" در کیلومتر ۳۰ جاده تربت حیدریه به مشهد و "حمام حاج رئیس" و چند کاروانسرا برای واگذاری به بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش در دست اقدام است.

۷۰۷۹/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =