۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۴
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83401652
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه فوتسال میان بانوان ایران نیاز به مربیان مجرب دارد

یزد - ایرنا - مدرس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه رشته فوتسال در بین بانوان کشور به وجود مربیان با دانش و مجرب نیاز دارد و باید با برگزاری دوره‌های آموزشی نسبت به تربیت مربی اقدام کرد.

فاطمه شریف عصر پنجشنبه در حاشیه برگزاری دوره آموزش مربیگری فوتسال بانوان در یزد به ایرنا افزود: موفقیت و گسترش هر رشته ورزشی آموزش است و برگزاری دوره‌های دانش افزایی به خصوص برای مربیان فوتسال ضروری است.

وی ادامه داد: مربیان در حال آموزش با علم روز آشنایی دارند و می‌توانند نسبت به جذب و آموزش فوتسالیست‌ها در بین دختران مستعد و علاقه مند که ظرفیت‌های خوبی در کشور میان آنها وجود دارد فعالیت کنند.

مدرس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: تاکنون با همکاری و پیگیری هیات‌ها در کشور شاهد برگزاری دوره‌های متعدد علمی برای مربیان فوتسال هستیم و روز به روز استقبال بیشتری از آن می‌شود.

شریف اظهار داشت: هنوز جای کار بیشتری در استان‌ها وجود دارد و فدراسیون برای برگزاری دوره‌های آموزشی و دانش افزایی مختلف آماده همکاری مناسب است.

دوره مربیگری فوتسال سطح یک بانوان ایران دیروز چهارشنبه، ۲۶ تیرماه جاری با حضور ۱۶ نفر از مربیان یزد در ورزشگاه شهید نصیری این شهر آغاز شد.

مربیان به مدت هفت روز و ۵۰ ساعت به صورت نظری و عملی آموزش‌های علم مربیگری را زیر نظر خانم شریف از مدرسان فدراسیون فوتبال فرا می‌گیرند.

این دوره زیر نظر کمیته آموزش فدراسیون با هدف ارتقای سطح دانش مربیان فوتسال پیگیری و بعد از آزمون به شرکت کنندگان گواهینامه اعطا می‌شود.

شرکت کنندگان در طول برگزاری دوره با جدیدترین اصول و قوانین مربیگری، مسائل فنی و تکنیکی رشته فوتسال و مسائل فرهنگی و تیمداری آشنا می‌شوند.

استان یزد ۲۰۰ مربی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی دارد.

استان یزد ۴۸ هیات ورزشی دارد.

۷۵۳۶/‏‬ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =