۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۴
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83401645
۱ نفر

برچسب‌ها

20 تیم فوتبال کرمان در لیگ های کشوری حضور دارند
همایش یکروزه جوانان و استعدادیابی هیات فوتبال استان کرمان

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس هیات فوتبال استان کرمان گرچه 20 تیم از این استان طی یکسال گذشته در لیگ های کشوری حضور یافته اند و در این زمینه جزو سه استان نخست کشور هستیم ولی باید اقرار کرد که فقدان شایسته پروری همواره به عنوان یک مشکل بر سر راه فوتبال این استان بوده است .

به گزارش ایرنا، علی قرایی روز پنجشنبه در همایش یک روزه کمیته جوانان و استعدادیابی هیات فوتبال استان کرمان افزود: این موفقیت با همکاری و هم افزایی تمامی باشگاه های فعال در استان کرمان به وجود آمده است.

قرایی با بیان اینکه استان کرمان در سال ۹۷، میزبان ۶ رقابت به صورت مجتمعی با شرایط خاص بوده است، افزود: این میزبانی ها در سراسر استان کرمان انجام شده است و در این زمینه توانستیم میزبانی ها را با محوریت شهرستان هایی ازجمله سیرجان، زرند، عنبرآباد، رفسنجان، شهربابک و منوجان داشته باشیم.

رئیس هیات فوتبال استان کرمان با اشاره به راه اندازی لیگ رده های سنی پایه استان کرمان در سال ۹۷ تصریح کرد: تعداد ۱۸۶ مسابقه در این رده ها در استان و تعداد ۱۶۲ مسابقه به صورت کشوری برگزار شد.

وی گفت: این مسابقات در تمامی رده های سنی از نونهالان، زیر ۱۵ سال، زیر ۱۶ سال، زیر ۱۷ سال، زیر ۱۹ سال و امید لیگ هایشان در استان کرمان برگزار شد.

قرایی بیان کرد: با وجود تمامی مشکلات مالی که گربانگیر ورزش و فوتبال شده، سعی کردیم مسابقات را در رده های سنی پایه برگزار کنیم زیرا نفع آن در نهایت برای توسعه فوتبال در استان کرمان است.

استعدادیابی اولویت هیات فوتبال کرمان است

رئیس هیات فوتبال استان کرمان گفت: از ابتدا یکی از اولویت های اصلی این هیات توسعه تیم های رده های سنی فوتبال پایه و استعدادیابی در این حوزه بوده و فعالیت ها با توجه به این امر اولویت بندی شده است.

وی ادامه داد: برای موفقیت در ورزش رده های سنی پایه پیوند بین فوتبال و آموزش و پرورش را برقرار کردیم تا از ظرفیت های موجود برای توسعه و تعالی فوتبال استان کرمان بهره ببریم.

قرایی با تاکید بر اینکه منابع مالی را از سمت شمال استان کرمان به سمت جنوب و شرق وارد کردیم گفت: این استان استعدادهای ناب فوتبالی بسیاری در اختیار دارد که متأسفانه برخی از این استعدادها در محرومیت محض قرار دارند.

رئیس هیات فوتبال استان کرمان عنوان کرد: رئیس کمیته جوانان استعدادیابی فدراسیون فوتبال با همراهی مدیران باشگاه های استان کرمان پایگاه های استعدادیابی را در جنوب و شرق استان بزنند تا بدین ترتیب استعدادهای مناطق محروم هم کشف و شکوفا شوند.

فقدان شایسته پروری مشکل فوتبال کرمان است

رئیس هیات فوتبال استان کرمان اضافه کرد: همواره مشکلاتی از جمله فقدان برنامه ریزی و فرآیند شایسته پروری موجب شده که بهترین گزینه ها شناسایی نشوند.

وی تأکید کرد: مربیان باید تلاش کنند شناسایی قهرمانان بر مبنای علمی و شاخص های ارزیابی صورت گیرد نه اینکه به صورت تصادفی و علاقه ی شخصی و خانوادگی انجام شود.

قرایی ادامه داد: موفقیت رشته های ورزشی و فدراسیون های مرتبط در گرو استفاده از یافته های جدید علمی است که باید به آن واقف باشیم.

فوتبال بانوان کرمان توسعه یافته است

قرایی عنوان کرد: فوتبال بانوان در استان کرمان به صورت مطلوب توسعه یافته، به طوری که هم اکنون تیم های قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر از این استان هستند.

رئیس هیات فوتبال استان کرمان ادامه داد: ۲ تیم از جمع چهار تیم نخست لیگ برتر فوتبال کشور نیز از استان کرمان هستند.

وی با بیان اینکه رقابت های رشته فوتسال بانوان استان کرمان، در سه رده سنی برگزار شده است، گفت: متأسفانه نتوانستیم این رقابت ها را در رشته فوتبال برگزار کنیم لذا امسال رده های سنی پایه فوتبال بانوان نیز فعال می شود.

۷۴۲۰/‏‬ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =