۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۱
کد خبرنگار: 1209
کد خبر: 83401573
۱ نفر

برچسب‌ها

برتری جوانان والیبالیست با عبور از تونس

تهران- ایرنا- تیم والیبال جوانان ایران در نخستین دیدار رقابت های جهانی خود برابر تونس به برتری سه بر صفر دست یافت.

رقابت‌های والیبال جوانان جهان از امروز (پنجشنبه) در بحرین آغاز شد و جوانان والیبالیست ایران در نخستین مسابقه خود در این رقابت‌ها به مصاف تیم تونس رفتند. قضاوت این دیدار هم بر عهده دنیل گونزالس از مکزیک به عنوان داور اول و خوزه لوییس باریوس از آرژانتین به عنوان داور دوم بود. تیم ایران در این بازی با لباس سرمه ای به میدان رفت و تونسی‌ها نیز لباس قرمز بر تن داشتند.

عطایی در این بازی تیمش را با ترکیب امیرحسین اسفندیار، امیرحسین توخته، مهران فیض امام دوست، مرتضی شریفی، پوریا یلی، امیرمحمد فلاحت خواه و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) به میدان فرستاد.

ست اول:

اولین امتیاز این بازی را پوریا یلی برای تیم ایران کسب کرد. بر خلاف آن چیزی که تصور می شد تیم تونس در دفاع روی تور کار را برای تیم ایران سخت کرده بود و همین مسئله باعث شد این تیم با نتیجه ۵ بر ۳ از تیم ایران پیش بیفتد. اما در ادامه والیبالیست‌های جوان ایران با نتیجه ۷ بر ۶ از تیم حریف پیش افتادند. دفاع‌های روی تور فیض امام‌دوست و توخته و همین طور اسپک‌های قدرتی اسفندیار کار را برای تیم تونس سخت کرد. این تیم ایران بود که زودتر به امتیاز ۸ رسید و این در حالیست که تیم تونس ۶ امتیاز داشت.

سرویس عالی اسفندیار یازدهمین امتیاز را برای تیم ایران به ارمغان آورد و در ادامه هم مرتضی شریفی توانست امتیاز دوازدهم را کسب کند تا تیم ایران با نتیجه ۱۲ بر ۷ از تیم تونس پیش بیافتد. همین فاصله ۵ امتیازی باعث شد سرمربی تونس تقاضای وقت استراحت کند. اما این وقت استراحت هم فایده‌ای برای تیم تونس نداشت و در وقت استراحت فنی دوم نتیجه بازی ۱۶ بر ۹ به سود تیم ایران بود.

کسب ۵ امتیاز پیاپی توسط بازیکنان جوان ایران باعث شد تیم ایران ۲۱ امتیازی شود. این در حالی است که تیم تونس در امتیاز ۱۰ مانده بود و سرمربی تونس یک بار دیگر تقاضای وقت استراحت کرد. فلاحت خواه با جای خالی که انداخت، بیست و سومین امتیاز تیم ایران را کسب کرد. در نهایت شاگردان عطایی در ست اول با نتیجه مقتدرانه ۲۵ بر ۱۳ به پیروزی رسیدند.

ست دوم:

اولین امتیاز ست دوم را هم تیم ایران کسب کرد. در یک رفت و برگشت مرتضی شریفی توانست اولین امتیاز ست دوم را به نام خود ثبت کند. در ادامه بازیکنان تیم ایران فاصله ۵ امتیازی را با تیم تونس ایجاد کردند و با نتیجه ۸ بر ۳ از تیم تونس پیش افتادند تا با خیالی آسوده و در وقت استراحت فنی اول نزد مربیان خود بروند. چهارمین امتیاز را تیم تونس بدست آورد اما سرویس ضعیف بازیکن این تیم باعث شد تیم ایران به امتیاز ۹ برسد. کسب ۲ امتیاز پیاپی توسط بازیکنان تونس کمی کار را برای تیم ایران سخت کرد اما یلی با اسپکی زیبا دهمین امتیاز را برای تیم ایران به دست آورد. با توجه به برد قاطعانه در ست اول به نظر می‌رسید تیم ایران تا حدودی حریف خود را دست کم گرفته بودند و به همین خاطر تیم تونس تنها یک امتیاز احتیاج داشت تا در امتیاز ۱۲ با تیم ایران برابر شود. دریافت خوب حضرت پور و در ادامه ضربه عالی توخته امتیاز تیم ایران را به ۱۵ رساند، در حالی که تیم تونس هنوز در امتیاز ۱۱ مانده بود. هفدهمین امتیاز تیم ایران روی سرویس خوب اسفندیار به دست آمد. ایران با نتیجه ۱۷ بر ۱۳ از تیم تونس پیش افتاد. با این حال بازیکنان ایران به روند امتیازگیری خود ادامه دادند و به امتیاز ۱۹ رسیدند تا سرمربی تونس تقاضای وقت استراحت کند.

بیست و دومین امتیاز هم توسط اسفندیار به دست آمد اما سرویس ضعیف شریفی امتیاز تیم تونس را به ۱۸ رساند. بیست و پنجمین امتیاز تیم ایران با سرویس خطای بازیکن تونس نصیب تیم ایران شد تا شاگردان عطایی دومین ست را نیز با پیروزی پشت سر بگذارند.

ست سوم:

در این ست بردیا سعادت از ابتدا برای تیم ایران به میدان رفت. هر ۲ تیم تا امتیاز چهار پایاپای پیش رفتند. هفتمین امتیاز تیم ایران با سرویس زیبای شریفی به دست آمد. تیم ایران تا اولین وقت استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۶ از تیم تونس پیش افتاد. نهمین امتیاز هم با سرویس زیبای توخته کسب شد اما توخته دست بردار نبود و امتیاز دهم با سرویس تماشایی این بازیکن بدست آمد. با این امتیاز نتیجه بازی ۱۰ بر ۶ به سود تیم ایران شد. زمانی که تیم ایران به امتیاز ۱۳ رسید، سرمربی تونس تقاضای وقت استراحت کرد چرا که تیمش هفت امتیازی بود و ۶ امتیاز از تیم ایران عقب مانده بود. کسب ۲ امتیاز پیاپی توسط تیم تونس امتیازات این تیم را به ۹ رساند.

تیم ایران با کسب شانزدهمین امتیاز فاصله ۶ امتیازی خود را در تیم تونس حفظ کرد. از امتیاز شانزدهم بود که عطایی به شریفی و فیض امام دوست استراحت داد. حضور بازیکنان نیمکت نشین ایران در زمین هم تغییری در فاصله امتیازی ۲ تیم ایجاد نکرد و تیم ایران با نتیجه ۲۰ بر ۱۴ از تیم تونس همچنان جلو بود. بیست و سومین امتیاز تیم ایران توسط فیض امام دوست کسب شد تا پیروزی ایران در بازی اول تا حدود زیادی مسجل شود. این ست را نیز شاگردان عطایی با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود خود به پایان رساندند تا در نهایت با نتیجه ۳ بر صفر به سود خود به پایان برسانند.

جوانان والیبالیست ایران در دومین بازی خود فردا (جمعه) به مصاف تیم روسیه خواهد رفت.

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان، از ۲۷ تیر تا ۵ مرداد به میزبانی منامه بحرین برگزار می‌شود. در ۱۹ دوره گذشته، ایران تنها یک مدال برنز به دست آورده اما این بار با تیمی با تجربه و پر ستاره، امیدوارتر از همیشه است تا بر سکوی نخست قرار بگیرد.

گروه‌بندی مسابقات والیبال زیر ۲۱ سال جهان ۲۰۱۹

گروه ۱: بحرین، چین، مراکش و پورتوریکو

گروه ۲: کوبا، آرژانتین، مصر و کره جنوبی

گروه ۳: روسیه، ایران، جمهوری چک و تونس

گروه ۴: لهستان، برزیل، کانادا و ایتالیا

برنامه مسابقات ایران در مسابقات جوانان جهان به وقت تهران

پنجشنبه ۲۷ تیر ساعت ۱۳، ایران ۳- تونس صفر

جمعه ۲۸ تیر ساعت ۱۵:۳۰، ایران - روسیه

شنبه ۲۹ تیر ساعت ۱۵:۳۰، ایران - جمهوری چک

در پایان مرحله اول، ۲ تیم برتر هر گروه به جمع هشت تیم نخست مسابقات راه پیدا می‌کنند و در مرحله دوم در ۲ گروه به میدان خواهند رفت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =