ماندلا نماد تعهد به آزادی، صلح و عدالت اجتماعی است

تهران- ایرنا- دبیرکل سازمان ملل متحد با بیان اینکه نلسون ماندلا نماد شجاعت، محبت و تعهد به آزادی، صلح و عدالت اجتماعی است، گفت: پیام ماندلا به جهانیان روشن است و آن این است که هر کدام از ما می توانیم برای ایجاد تحول گامی برداریم. همه ما وظیفه انجام این کار را داریم

به گزارش روز پنجشنبه مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی نلسون ماندلا (۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹) از جهانیان خواست میراث ماندلا را پذیرا و الهام بخش الگوی او باشند.

«آنتونیو گوترش» در این پیام تصریح کرد: در این روز، به مدافع بی همتای جهان و به شرافت یکی از رهبران برجسته و الهام بخش زمان خود ادای احترام می‌کنیم. نلسون ماندلا نماد شجاعت، محبت و تعهد به آزادی، صلح و عدالت اجتماعی است. او با این اصول زندگی کرد و آماده بود تا آزادی و حتی زندگی خود را برای آن قربانی کند.

در این پیام آمده است:، فراخوان نلسون ماندلا برای انسجام اجتماعی و امحای نژاد پرستی در این دوره است و ارتباط محکمی با نفرت پراکنی دارد که در سراسر جهان سایه افکنده است. همانگونه که ما به صورت دسته جمعی برای صلح، ثبات، توسعه پایدار و حقوق بشر برای همه تلاش می‌کنیم، می‌توانیم یادآور ماندلا به عنوان الگویی برای همه باشیم.

گوترش در این پیام می‌افزاید: پیام نلسون ماندلا برای جهانیان روشن است و آن این است که هر کدام از ما می‌توانیم برای ایجاد تحول گامی برداریم. همه ما وظیفه انجام این کار را داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =