۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 1207
کد خبر: 83401545
۰ نفر
وزنه‌بردار پارالمپیکی ایران با ارتقا رکورد آسیا طلایی شد

تهران- ایرنا- «سیدحامد صلحی پور» ملی پوش پاراوزنه برداری ایران در هفتمین روز از مسابقات پاراوزنه‌برداری قهرمانی جهان نورسلطان، با ارتقا رکورد آسیا به مدال طلا دست پیدا کرد.

صلحی پور، پنجمین پاراوزنه بردار ایران، امروز پنجشنبه ۲۷ تیر، در دسته ۹۷ کیلوگرم روی تخته رفت و با مهار وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی موفق به کسب شد.
این پاراوزنه بردار در حرکت نخست وزنه ۲۲۵ کیلویی را بالای سر برد. سپس موفق به مهار وزنه ۲۳۰ کیلویی شد و در آخرین حرکت وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی را مهار کرد.
بدین ترتیب صلحی‌پور با مهار وزنه ۲۳۵ کیلویی رکورد آسیا را که پیش از این در رقابت‌های ۲۰۱۸ جاکارتا به نام خود ثبت کرده بود، یک کیلوگرم ارتقا داد در این دسته وزنه برداران چین و کلمبیا در رده‌های دوم و سوم ایستادند.
سیدیوسف یوسفی، امیر جعفری، نادر مرادی، روح اله رستمی، سیدحامد صلحی‌پور، سامان رضی علی اکبر قریب‌شی، منصور پورمیرزایی و سیامند رحمان، ۹ ورزشکاری هستند که همراه حسین توکلی سرمربی، علی محمودی مربی و محمد تابع سرپرست تیم ملی، در این دوره از رقابت‌ها حضور دارند.
مسابقات پارا وزنه برداری قهرمانی جهان از ۲۱ تیر با حضور ۴۴۱ ورزشکار از ۷۸ کشور به میزبانی قزاقستان در شهر نورسطان در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =