۱۳۴۶ معلول در دیواندره زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند

سنندج - ایرنا - رییس بهزیستی دیواندره گفت: با کمک کارشناسان و مددکاران بهزیستی تاکنون یک هزار و ۳۴۶ معلول جسمی، حرکتی، ذهنی و روانی در این شهرستان شناسایی شده و از خدمات حمایتی ما بهره مند هستند.

ناصر کریمیان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بهزیستی از عمده ترین سازمان های کشوره است که در بیش از ۱۵۰ حوزه تخصصی به جامعه هدف خود خدمات ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه ۱۳۴۶ معلول شناسایی شده زیر پوشش چتر حمایتی بهزیستی دیواندره قرار دارند، افزود: همچنین برای ۲۲۰ زن سرپرست خانوار و کودکان بی سرپرست نیز پرونده تشکیل تا از خدمات این نهاد بهره مند شوند.

کریمیان با اشاره به اینکه بهزیستی از جنین تا سالمندی برای جامعه هدف برنامه و طرح دارد، اضافه کرد: پارسال یک هزار و ۲۴۳ نفر در طرح غربالگری شرکت کردند که ۶۳۵ نفر روستایی و ۶۰۸ نفر شهری بودند و در سه ماهه اول سال جاری نیز برای ۱۰۴ نفر طرح غربالگری انجام شده است.

رییس بهزیستی دیواندره یادآور شد: از نظر اجرای طرح تنبلی چشم در استان کردستان، بهزیستی دیواندره با تحت پوشش قرار دادن ۹۲ درصد کل جامعه هدف کودکان ۳ تا ۶ ساله مقام اول را در اختیار دارد.

وی گفت: با ۴۰ مرکز غیردولتی که زیر نظر بهزیستی فعالیت دارند در سال ۹۸ برنامه ریزی هایی انجام گرفته تا در سطح روستاها و حاشیه شهرها بتوانیم آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی و برگزاری کارگاهای سبک زندگی خانواده و ازدواج را برگزار کنیم.

کریمیان تاکید کرد: در سه ماهه اول امسال برای ۵۰ نفر از معلولان تحت پوشش شرایط استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی فراهم کرده ایم و پرونده آنها به بانک عامل معرفی شده که ۶ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

رییس اداره بهزیستی دیواندره به ساخت مسکن ویژه افراد دارای دو معلول به بالا اشاره کرد و یادآور شد: با همکاری بسیج سازندگی و بنیاد مسکن ۱۰ واحد مسکونی برای مددجویان با اعتبار هر واحد ۶۰۰ میلیون ریال در سال ۹۸ در دست ساخت داریم که ۱۰۰ میلیون ریال آن از سوی بهزیستی به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

کریمیان اظهار کرد: در هفته بهزیستی مرکز روزانه آموزش و توانبخشی چند معلولیتی و گروه همیاران زنان سرپرست خانواده پویا با محوریت مهدکودک در محله حاشیه شهر گلشن و موسسه بنیاد فرزانگان چهل چشمه این شهرستان راه اندازی شد.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شمال سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

۷۳۵۳/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =