۲۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83401522
۰ نفر

برچسب‌ها

نماز جمعه لطف الهی به جامعه ایران بود

بندرعباس- ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: نماز جمعه لطف بزرگ الهی و یکی از برکات انقلاب اسلامی به جامعه ایران بود که امروز به صورت یکپارچه در سراسر کشور برپا می شود.

حجت الاسلام محمد جواد حاج علی‌ اکبری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری هرمزگان و آیین معارفه و تکریم نماینده ولی فقیه درهرمزگان و امام جمعه بندرعباس افزود: پیش از انقلاب، جامعه شیعه از نماز جمعه محروم بود و اکنون در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ کشور این نماز عبادی و سیاسی برپا می شود.

وی بیان داشت: به برکت انقلاب اسلامی نماز جمعه در طول چهل سال گذشته برکات فراوانی برای کشورمان به همراه داشته است و گفتمان جمهوری اسلامی، بصیرت افزایی و ایجاد وحدت و همدلی تنها بخشی از برکات نمازهای جمعه در سراسر کشور بوده است.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اظهارداشت: تلاش این شورای نیز براین است که منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب جامعه عمل بپوشاند و در راستای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.

حجت الاسلام حاج علی ‌اکبری همچنین به برگزاری ۲۴ امین اجلاس ائمه جمعه سراسر کشور که در روزهای اخیر با حضور رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و گفت: فضای جامعه از نظر رسانه ای متوجه نماز جمعه و بویژه بیانات سازنده رهبری است.

باید قدرشناس جایگاه نمایندگی ولی فقیه باشیم

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: باید قدرشناس جایگاه نمایندگی ولی فقیه باشیم چرا که جایگاه هدایتی، نظارتی و حمایتی نمایندگی ولی فقیه برای استان یک ظرفیت است که می تواند منشا آثار و برکات فراوانی باشد.

حاج علی اکبری از مجموعه اداری استان هرمزگان، ائمه جمعه و جماعات، روحانیت و ارکان اداری (لشکری و کشوری) استان خواست قدردان جایگاه نمایندگی ولی فقیه در استان باشند.

وی بیان داشت: با حسن انتخاب رهبر معظم انقلاب یکی از فضلای استان هرمزگان به عنوان نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس معرفی شد که راه را با حفظ تجربه گذشته و ابتکارات و طراحی ها خود ادامه خواهد داد.

این مقام مسوول با قدردانی از خدمات سه دهه آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده سابق ولی فقیه در هرمزگان امام جمعه  بندرعباس گفت: ایشان فردی عالم و دانشمند در حوزه فکر و اندیشه بوده و جلوه‌های ماندگاری در طول ۲۹ ساخت خدمت خود در هرمزگان برجای گذاشت که مسجد جامع بندرعباس نمونه بارز آن است.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =